Kadınlar için saçlar önemli. Ve her gecen gün yeni tarzda kesimler ve renklerle görülmekte… Her geçen gün yeni moda saç renkleri ortaya çıktıkça bu da güzelmiş diyerek acaba yüz tipime uygun mu diye sorular soruyoruz. Bu kararı vermek ise oldukça zor… Günün trendini yakalamak konusunda saçlarım ne renk olmalı diyorsanız 2017 yılına damgasını vuran trend nude saçlara ne dersiniz?

#Evet nude saçlar son günlerde oldukça trend hala geldi ve oje, ruj gibi aklınıza gelebilecek tüm kozmetik ürünlerinde bu çıplak renk tonun görebiliyorsunuz.

Doğal ve sade bir tarza sahip olma imajı veren trend nude saçlar boya gibi görünmediği için bu hissi yaratıyor. Peki 2017 yılında trend nude saçlar neden tercih ediliyor?

Nude Saç Trendi
Nude Saç Trendi

Bildiğiniz gibi sarı renk saçlar elde edildiğinde maalesef görüntü itibariyle doğallığı içermiyor ve aslında boya olduğu anlaşılıyor. 2017 yılına damga vuran trend nude saçlar ise sarı renk saçlara sahip olmak isteyenler için müthiş bir fırsat… Yapaylıktan uzaklaştıran bu saç rengi doğal ışıltıları ve yansımalarla saça bir natürellik kazandırmaktadır.

#Önceleri uygulanan sarı saçlarda saç rengi olarak ten ile uyumu konusunda çekinceler yaşanmaktaydı. Nude saç rengiyle ise artık bu durum neredeyse hiç yaşanmamakta. Bunun sebebiyse renk tonu olarak tene uygun olanı keşfetme şansınız var. Beyonce’nin önemli bir örnek oluşturduğu nude saçlar, zaten onunla da trend olmaya başlamıştı…

Ten rengi ile birebir uyumlu bir renk yaratmaya dayanan nude saçlar, kendisini sarışın görmek isteyenlerin artık vazgeçilmez bir tercihi oldu. Sarı rengi yakalamak isteyenler doğallığı yakalamak için ten renkleri ile en çok uyum sağlayan renk tonunu uygulamasında trend nude saçların elde edilebilmesi için farklı tonda birçok saç rengi bir araya getirilmektedir.

Yasemin Allen Nude Saç Rengi
Yasemin Allen Nude Saç Rengi

Bu konuda tam bir nude elde edebilmek için profesyonel bir kuaförün ellerine teslim olmak ise önemli bir husus… Özellikle nude saçların yansıtmış olduğu sıcak ve soğuk tonları yakalama konusunda profesyonelin elinde olmak önemli… Evet, trend nude saçlar ikiye ayrılmakta bunlardan birisi sıcak tonlar diğeri ise soğuk tonlar… Herkesin cilt tonuna uygun olan sıcak sarı ve soğuk sarı tonlar kullanılarak uygulanmaktadır.

2017 yılına damgasını vuran trendi nude saçlar ile sarının açık ve ya koyu ya da soğuk veya sıcak tonlarını yakalayarak önceleri güzelleşmek adına yapılan fakat hüsranla sonuçlanan saçlar oluşmamaktadır. Böylece sarı renk uygulandıktan sonraki yaşlanmış bir görüntüyle karşılaşma ihtimali azalıyor.

Nude Saçlar
Nude Saçlar

Yorgun bir görüntü nedeniyle makyajla kapatma çabası içerisine girmeden natürel bir görüntüye kavuşmak trend nude saçlarla artık mümkün… Sadece bu konuda dikkat edilmesi gereken trend nude saçın cilt alt tonunun ve cilt renginin tespitinden sonra uygulanmasıdır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here