Doğal yağlar arasında saç bakımı konusunda en çok tercih edilenlerden birisi badem yağıdır. Saçları nemlendirmenin yanı sıra daha güçlü olmasını ve daha parlak görünmesini sağlayan badem yağı ile saç uzatma kürünün uygulanışını aşağıda bulabilirsiniz.  Badem yağının özelliği saç bakımı için çok önemli olan magnezyum ve E vitamini açısından zengin olmasıdır. Saçlarımızı kullanırken uyguladığımız fön, maşa, boya gibi işlemlerin yıpratıcı etkilerini ortadan kaldırmak ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için badem yağı kullanabilirsiniz. Badem yağı ile saç uzatma işlemi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda kaş ve kirpiklerin çıkması, gürleşmesi ve kıl köklerinin beslenmesi için kullanabilirsiniz. Badem yağının saç uzamasına katkısı saç tellerinin kırılmasını önlemesi, saç derisini yumuşatması ve kıl köklerini beslemesi açısından doğal bir şekilde uzamasını sağlama yönündedir. Badem yağı saçları doğrudan uzatmayıp, uzaması için sağlıklı bir zemin oluşturur.

badem-yagi-sac-uzatma
Badem Yağı Saç Uzatma

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Saç bakımı için badem yağını farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Saç tellerinizin sıklığına bağlı olarak 1-2 çay kaşığı badem yağını saçınıza belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Badem yağının kokusundan rahatsız oluyorsanız içerisinde bir miktar vanilya veya lavanta yağı koyabilirsiniz. Badem yağı ile saç uzatma işleminin sonuç vermesi için düzenli yapılması önemlidir.

badem-yagi-sac-bakimi
Badem Yağı Saç Bakımı

Badem yağı saçlara duş öncesi ve duş sonrası olmak üzere iki farklı şekilde uygulanır. Badem yağı ile saç uzatma için duşa girmeden önce saç köklerinize ve uçlarınıza masaj yaparak yedirin. Ardından saçınıza bone takarak 1 saat kadar bekleyin. Daha sonra duşunuzu yapabilirsiniz. Kuru saça uygulamak istemezseniz badem yağı ile saç uzatma için duştan sonra maskeyi sürebilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınız nemliyken parmaklarınıza bir miktar badem yağı alıp saç diplerine ve uçlarına sürebilirsiniz. Duştan sonra sürdüğünüz badem yağı miktarı daha az olup saç nemlendiricisi gibi etki yapacaktır. Az miktarda uyguladığınız için tekrar yıkamanız gerekmiyor. Badem yağı ile saç uzatma haricinde kepekli saç sorunları için de kullanılır. Saç diplerinizdeki kuruluk sebebiyle kepek problemi yaşıyorsanız haftada 3-4 kere badem yağını saç diplerinize sürerek yumuşatabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here