Çok araştırılan konulardan birisi olan bal ile saç bakım maskesi tarifi konusunda sizlere günümüzün en ideal seçeneklerinden birisini sunacağız. Kısa bir zaman dilimi içerisinde saç bakımı alanında yenilikler dikkat çeker hale geldi. Bal, saçlarımız için birçok farklı açıdan çok ilgi çekici ve faydalıdır.

Bal ile saç bakımı konusunda yakın bir zaman dilimi içerisinde daha yeni seçenekleri sizlere sunacağız. Ancak şuan için önceliğimiz, doğrudan sizlere en ideal ve en faydalı saç bakım maskesi tarifini vermek olacak.

Bal ile Saç Bakım Maskesi Tarifi

Tabi ki önceliğimiz malzemeler olacak. Malzeme ve uygulama aşamaları açısından tüm uygulamalara dikkat etmenizi şiddet ile tavsiye ederiz. Şimdi malzemelerimizi ele alalaım.

Bal ile Saç Bakımı Maskesi Malzemeleri

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın

Bal ile Saç Bakımı Maskesi Hazırlanışı

Son derece pratik bir tarif. Yukarıdaki iki bileşeni birbiri ile karıştırarak harmanlıyoruz. Toparlanmalar olabilir. Saç deriniz için ideal seçeneklerden birisi olacaktır.

Bal ile Saç Bakımı Maskesi Uygulanışı

Karışımı tamamladıktan sonra parmak uçlarınızı kullanarak karışım bitene kadar saç diplerinize kadar masaj yapın. Masajın ardından 15 dakikalık bir zaman bekleyin. Sonrasında ılık su ve şampuan kullanarak saçınızı iyice durulayın. Durulamanın ardından yumuşak yüzeyli, pamuklu bir havlu ile saçlarınızı nazikçe kurulayın.

Bu uygulamayı haftada iki kere yapmanız önerilir. Ne gibi faydalar sağladığını çok kısa sürede görme şansına sahip olacaksınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here