Saç rengini değiştirmeyi düşünen kişiler öncelikle renk arayışına girmektedir. Evde kendi imkanlarıyla saç boyamak isteyen kişiler de konuyla ilgili araştırma yapmaktadır. Ten rengine uygun saç rengi arayanlar için bal köpüğü saç boyası çok önemli bir tercih haline gelmektedir. Bu saç rengi özellikle son yıllarda daha fazla tercih edilmektedir.

Bal Köpüğü Rengini Kimler Tercih Etmelidir?

Ten rengine göre boya tercihinin yapılması sonucun çok daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Bu noktada bal köpüğü saç boyası özellikle bronz tene sahip bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu durum özellikle ten renginizin daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Son derece tatlı br renk olan bal köpüğü rengi ile parlak bir ton elde etmiş olacaksınız.

Bal Köpüğü Saç Boyası
Bal Köpüğü Saç Boyası

Bal köpüğü saç boyası ne açık ne de koyu renk tonuna sahiptir. Yaz aylarında daha fazla tercih edilen bu renk tonu özellikle kış aylarında da daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Çok uzun saça sahip olan kişiler tarafından kullanılması fazla tavsiye edilmemektedir. Bu renk tonu daha çok kısa ve orta boy saça sahip olan kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Bal Köpüğü Renginin Tutması

Saç boyası tercihinde bulunacak kişilerin doğal saç renkleri son derece önemlidir. Bu boyayı uygulamak isteyen kişiler açık renk tonlarına sahipse bal köpüğü saç boyası çok daha kolay tutacaktır. Koyu renklerden geçiş yapmak daha zordur ve daha geç sürede tutmaktadır. Koyu renge sahip olan kişilerde uygulamanın başarılı olması için çok katlı uygulama yapılması gerekmektedir.

Bal Köpüğü Rengi Saç
Bal Köpüğü Rengi Saç

Palette, Voila, L’Oreal gibi ön plana çıkan markaların bal köpüğü saç boyası ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu rengin koyu ya da açık tonlarını renk skalasında görerek buna göre tercih edebilirsiniz. Bu konuda uzman yardımı alabileceğiniz gibi kendi imkanlarınızla da uygulama yapabilirsiniz. Özellikle parlaklık elde edilmesi bu saç renginde esastır.

Siz de bal köpüğü saç boyası tercih ederek dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle esmer tene sahipseniz ve saçınız çok uzun değilse bu renk tonunu deneyerek sonucun ne kadar olumlu olduğunu görebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here