Saç ve saç derisi sorunları oldukça fazladır. Mevsimler, güneş, Stres, boyalar, saç kremleri, düzleştiriciler, fön, kurutma makinesi ve daha birçok nedenden dolayı saç ve saç derisinde sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunları azaltmak ve ortadan kaldırmak için saçlarınızı besleyecek saç bakım maskesine ihtiyacınız var bu maskeler saçlarınız da ki sorunları alacak.

Sağlıklı uzayan saçlara, kırılmayan, kopmayan, ışıl ışıl parlak saçlara sahip olacaksınız. Bide saç deriniz de ki yağ dengesini sağlayacaktır.

Yumurta ve Maskesi
Yumurta ve Maskesi

Yumurta ve Bal Karışımı

4 yemek kaşığı bal ile bir adet yumurtayı bir kasede iyice karıştırın ve saçlarınızı tutamlara ayırın parmak uçlarınıza veya bir fırça yardımıyla saç derinize iyice uygulayın ardında ayırdığınız saçınızı dipten uça kadar maskeyi uygulayın eğer saçlarınız uzun ise maskeyi iki katına çıkartın.

Saçlarınızı toplayın ve bir bone ile bağlayın bir saat kadar bekledikten sonra duş alın. Bu uygulamayı haftada iki defa ve 2 hafta boyunca devam edin mükemmel etkisini her uygulama sonrası göreceksiniz.

Zeytinyağı, başlı başına besleyici özelliğiyle saç ve saç deriniz de ki sorunları alacaktır. Yarım çay bardağı zeytin yağını saç dipleri ve saçlarınıza fırça yardımıyla uygulayın iki saç bekledikten sonra duş alın haftada iki defa saçınıza uygulayın 4 uygulama yeterli olabilmektedir.

Papatya Suyu
Papatya Suyu

Papatya Suyu

Saçların beslenmesin de oldukça yararlıdır. İki yemek kaşığı kurutulmuş papatyaları iki su bardağı su ile 10 dakika kadar kaynatın ve 10 dakika demlenmesini bekleyin ve suyunu saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza nüfus edecek şekilde uygulayın. 30 dakika kadar bekletin saçınızda ardın da duş alın. Bunu haftada iki defa saçınıza uygulayın saçların güçlenmesinde ve onarılması da büyük etkisi vardır.

Badem yağı, Hindistan cevizi yağı ve argan yağı da saçları besleyen yağlardır. Onları da saç ve saç derinize uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Bal İle Nemlendirici Saç Maskesi
Zeytinyağı ve Bal İle Nemlendirici Saç Maskesi

Zeytinyağı ve Bal İle Nemlendirici Saç Maskesi

Bal ve zeytinyağı etkili nemlendirici saç maskelerindendir. Saçın ihtiyaç duyduğu nemi vererek parlak görünmesini sağlar.

Yarım çay bardağı zeytinağı ve ortalama iki tatlı kaşığı bal yeterlidir.

İlk olarak malzemeleri karıştırınız. Ortaya çıkan karışımı saçlarınıza masaj yardımı ile yediriniz. iki saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here