Beyazlayan saçlar hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemlerindendir. Çünkü saçlarınız beyazlamaya başlamışsa artık yaşlandığınızı düşünmeye başlarsınız değil mi ? Oysa ki saçların beyazlaması sadece yaşın ilerlediğinin bir göstergesi değildir.

Beyaz Saçlar
Beyaz Saçlar

Saçların beyazlamasına neden olan bir çok sebep vardır. Kötü beslenme , sigara kullanımı , genetik faktörler , stres , B12 vitamin eksikliği , tüberküloz , anemi gibi birçok neden saçların beyazlamasına sebep olmaktadır. Peki biz saçlarımızın beyazlamasını geciktirmek için ne yapabiliriz?

Beyazlayan Saçlara Çözüm
Beyazlayan Saçlara Çözüm

Beyazlayan Saçlarımıza Nasıl Bakım Uygularız ?

Öncelikle saçlarınıza vitamin takviyesi yapmanız gerekmektedir. Eczanelerde bulunan vitamin takviyelerini hem ağızdan almanız hem de direkt saça uygulamanız beyazlayan saçlarınıza çok iyi gelecek hatta bir müddet saçlarınızın beyazlamasını önleyebilirsiniz . Bu vitaminleri beyazlama karşıtı şampuanlarınızın içine koyup kullanabilirsiniz.

Beyazlayan Saçlar
Beyazlayan Saçlar

Beyaz saçlarınıza bir kaç ceviz kabuğunu kurutup bunları iki bardak kadar suda kaynatıp bu su ile saçlarınızı 20 dakika kadar yıkayıp saçlarınıza masaj yapın. bu kür ile saçlarınız daha bakımlı olacak ve beyazlaması gecikecektir. Siyah çayı demleyip içine bir tutam tuz koyun ve bu çayı süzdükten sonra saçlarınızı bu su ile ıslatıp masajla yedirerek bir saat bekleyin. Düzenli olarak uyguladığınızda yaptığınız bakımın dışında beyazlayan saçlarınızı yavaş yavaş eski haline de döndürebilirsiniz.

Beyaz Saç Modeli
Beyaz Saç Modeli

Unutmayın insanlar için bazı şeyler değiştirilemez. Tıpkı yaşlanmak ve saçların ağarması gibi. Ancak yaptığımız bakımlar ile saçlarımızın sağlığını korumuş olur ve en azından saçların erken beyazlamasını önlemiş oluruz.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here