Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımıza bölgesel saç ekimi konusunda elimizden geldiğince en geniş kapsamlı bilgileri sunacağız. Saç ekimi konusunda bildiğimiz gibi birçok farklı seçenek ön plana çıktı. Dolayısı ile hepsine ayrı ayrı değinmek çok daha fazla önem arz eden konulardan birisi.

Erkeklerin özellikle yaşamakta olduğu en ciddi sıkıntılardan birisi olarak dikkatleri çeken kellik, bölgesel saç ekimi ile çok daha ideal bir hale geldi. Bu konu üzerinde sizlere iraz daha geniş kepsamlı bilgiler sunmak istiyoruz.

Bölgesel Saç Ekimi Nedir

Bölgesel Saç Ekimi Nedir?

Bölgesel saç ekimi, saçların özellikle belirli bölgelerinde yaşanan dökülmelere karşı uygulanan estetik cerrahi yöntemi olarak dikkat çeker. Saçlarımız, genel olarak geniş kapsamlı şekilde dökülmez. Bölge bölge dökülmeler, en ciddi şekilde gördüğümüz sıkıntılardan birisidir.

Bölgesel saç ekiminde ise kafanın geneline değil, sadece saç dökülmesi yaşanan bölgelere uygulanan operasyon için kullandığımız isimlerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Bölgesel Saç Ekimi Neden Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere belirli bölgelerde ki dökülmelere ve kelleşmelere karşı uygulanan bir yöntemdir. Örnek vermemiz gerekirse, saçlar genellikle üst kısımdan dökülmeye başlar. Özellikle erkeklerde saçların üst arka kısmının döküldüğünü sıklık ile görürüz. Sadece bu bölgeye uygulayabileceğimiz saç ekimi, bölgesel olarak nitelendirilir.

Saçların güçsüzleşmesi nedeni ile ortaya çıkan bir sıkıntı olarak niteleyebileceğimizi söyleyebiliriz. Dolayısı ile saç ekimi, ille de kafanın geneline uygulanacak diye bir durum söz konusu değildir. Yapılacak analizler ile saçın genelinde dökülme meydana gelme riski söz konusu ise bölgeel saç ekimi idealdir.

Bölgesel Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Bölgesel Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Klasik saç ekimi operasyonu ile gerçekleştirilen yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çeker. FUE ve FUT yöntemleri, bölgesel saç ekiminde de kullanılan bir tekniktir. Ancak daha iyi sonuçlar elde edebilmek adına FUE yöntemi her zaman için tercih sebebidir. Bu noktada sizlere maddeler halinde operasyon sürecini anlatmak istiyoruz.

  1. Öncelikle bölgesel dökülen bölgeyi testler ile enine boyuna analiz edilir.
  2. Bölgede kalıcı kellik riski söz konusu ise ve uygun olunması halinde sizler ile bir operasyon tarihi planlanır.
  3. Operasyon öncesinde saçlarınızı 3 NUMARA dediğimiz düzeye kadar kısaltırsınız.
  4. FUE yöntemi kullanılacak ise ense köklerinden saçlar, estetik cerrahi uzmanı tarafından teker teker en küçük hali ile toplanmaya başlar.
  5. Toplanan bu saçlar, en hijyenik şekilde bölgesel olarak dökülen bölgeye tel tel, teker teker ekilir.
  6. Ekilme esnasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Anestezi ile uyuşturulur.

Bu sayede bölgesel saç ekimi operasyonu noktalanır. Saçların tam olarak tutunması 6 aylık bir zaman dilimi kapsayabilir. Bu sürecin ardından saçlarınız, diğer bölgeler ile tamamen aynı şekidle çıkmaya başlayacak ve sorunlar ortadan kalkacaktır.

Bölgesel Saç Ekimi Fiyatları

Öncelikle genel kapsamlı saç ekimine nazaran çok daha uygun fiyatlı bir yöntemdir. Bunun nedeni ise bölgesel olarak ekilecek olmasıdır. Dolayısı ile saçlarınızı önemsiyor iseniz bu yöntem çok ideal seçenekleri sunar. Ancak fiyatlar, her kliniğe ve uzmana göre değişim gösterebilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here