Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte boyalı saç koruması ile alakalı olarak oldukça geniş bir başlık üzerinde duracak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız. Türkiye genelinde artık kadınlar saç bakımı konusunda son derece somut adımlar atmaya başladılar ki araştırmacı kimliklerini bu noktada görebilme şansına sahip oluyoruz.

Boyalı saçlar için bakım, son derece önemlidir. Özellikle zaman içerisinde boyaların akması, saçların güçsüzleşmesi gibi sorunların meydana gelmesi ile birlikte kadınlar çok daha ciddi sorunlar yaşayabilmekte. Biz, sitemizde bunun önüne geçerek sizlere her zaman doğru bilgiler sunmayı amaç ediniyoruz. Şimdi konu üzerine biraz daha derinlemesine eğileceğiz.

Boyalı Saçlar için Bakım Önerileri

Saç bakım teknikleri ile alakalı olarak uzmanlar artık internet ortamını kullanarak çok daha kısa zaman dilimi içerisinde çok daha geniş kitlelere ulaşabilme şansına sahip oluyor. Bizlerde bu anlamda elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Şimdi madde madde konunun üzerine hep birlikte eğilelim.

1# Boyatmadan 1 Hafta Önce Doğal Bakım Şart

Saçlarınızı boyatma aralıklarınız mutlaka ki yine sizin kontrolünüzde olan detaylardan birisidir. Bu neden dolayısı ile saçlarınızı boyatmadan bir hafta öncesinde doğal saç bakımı uygulamak son derece önemlidir.

Saçlarınız için nemlendirici ve onarıcı bakım adını verdiğimiz teknikler boyadan bir hafta önce iyi olacaktır. Saçlarınızın daha diri kalması ve nemlenerek daha sağlıklı hale gelmesi boya öncesinde en iyi unsurlardan birisi olarak dikkat çekecek.

boyali-saclar-icin-bakim

2# Kuaförünüz ile Sağlıklı Uygulama için Etkileşimde Kalın

Her kuaför saçınıza sizlerin verdiği değeri vermez. Kendinizi ona bırakırsınız ancak ne uygulandığını ve sağlıklı bir yöntem olup olmadığını sorgulamazsanız sıkıntı yaşarsınız. Bunun önüne geçebilmek için de dikkat edilmesi gereken şey etkileşim.

Saç bakım uzmanınız ile birlikte bu noktada iletişim kurarak yöntemleri sorgulayın. Doğru uygulamaları internet üzerinde araştırın ve bu şekilde hareket edin.

3# Boyalı Saçlar için Şampuan ve Krem Dışına Çıkmayın

Boyalı saçlara sahipsiniz. Kısacası bunun için özel olarak hazırlanmış materyalleri kullanmak her zaman daha da büyük avantajları sizlere sunar. Şampuan ve saç kremi tercihlerinizde kaliteli markaların boyalı saçlar için bakım setleri sizler için en ideal seçenek olacak.

Sürekli şampuan ve saç kremi değişimi yapmak yerine sürekli aynı markada alışkanlık sağlamak da önemlidir. Her marka farklı oranlarda kimyasal kullanır. Bu size ve saçınıza ciddi anlamda handikap yaratır.

boyali-sac-bakim-setleri

4# Her Duş Soğuk ile Bitirilmeli

Sıcak su saçlarınız için çok ciddi anlamda zarar demektir. Saç tellerinin incelmesi, saç derisinin hassaslaşması ve kepeklenmesi gibi sıkıntıları beraberinde getirir. Her duşunuzu bir dakika kadar soğuk su uygulamasını saçlarınıza uygulayarak bitirmeniz durumunda bu bölgede kan dolaşımı hızlanır ve çok daha sağlıklı sonuçlar görürsünüz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here