Kadınların genel bir problemi olan saç konusu, özenli bakımı gerektirmektedir. Özellikle boyama işlemi sonrasında saçlar yıpranır. Boyanın içerdiği kimyasallar sonucunda saçta matlaşma, kuruma ve yıpranma belirtileri sıklıkla ortaya çıkar.

boyali-saca-bakim-nasil-yapilir

Boyalı saça bakım bu yüzden hiç boyanmamış saçlara oranla daha zordur. Özel bir bakımı gerektiren boyalı saçlar, bakım sonrasında harika bir görünüme kavuşabilir. Bunun için yapılması gereken bazı maskeler ve kullanılması önerilen bazı doğal ürünler bulunmaktadır.

Doğanın bize sunduğu doğal yağlar saç bakımı için vazgeçilmezlerin arasındadır. Özellikle zeytinyağının gücü, saç üzerinde uzmanlar tarafından test edilmiştir. Piyasada bulunan zeytinyağlı saç bakım ürünlerinin yanı sıra kendiniz evde, saf zeytinyağını boyalı saça uygulamalısınız. En az ayda bir kere yağ terapisi yaparak boya ile yıpranan ve kuruyan saçlarınıza, gerekli nemi ve bakımı vermiş olursunuz.

boyali-saca-bakim-yapmak

Saç bakım yöntemleri arasında bulunan doğal yöntemler her zaman daha uygun fiyatlı ve daha sağlıklıdır. Boyalı saçın bakımında özellikle gerekli yağların kullanılması gerekmektedir. Düzenli olarak uygulanan yağ bakımı boyalı saçın canlanmasına ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Boyama işleminin her ay tekrarlanması gibi durumlarda, yağ bakımının sıklığı bu oranda arttırılabilir. Boyanın olumsuz etkilerini saçta bir nebze olsun kaldırmak için gerekli yağ bakımı yapılmalıdır. Saç bakımı sonrasında yaşayacağınız değişimi fark edeceksiniz. Boya sonrası gerekli bakımı saçlarınıza sağlayarak, saçlarınıza parlak ve canlı görünümü verebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here