Birçok bayan 30 yaşlar itibariyle tarzlarında değişiklik yapmak ve saç beyazlarını kapatmak içinde saçlarını boyamaktadır. Bu sebeple geçici, kalıcı veya yarı kalıcı saç boyaları tercih edilmektedir. Saçın kimyasını değiştirebilen günümüzün saç boyaları için boyalı saçlara özel bakım yöntemleri uygulanmalıdır.

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?
Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Boyalı saçların bakımı normal saçlardan farklı yapılmalıdır. Saç boyamada kullanılan boyanın cinsine ve rengine göre farklı bakım teknikleri uygulamanız gerekebilir. Koyu tonlarındaki saç boyaları, açık tonlara göre saçlara daha fazla etki etmektedir. Koyu renk boyanan saçlar kurumaya ve sertleşmeye daha meyilli olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için, saç tipine göre nemlendirici saç maskeleri ve saç kremleri kullanılabilir.

 

Boyalı Saçlara Bakım Önerileri
Boyalı Saçlara Bakım Önerileri

Günümüzün en moda renkleri arasında yer alan mor, yeşil ve mavi renk tonları boya türleri bakımından yarı kalıcı özelliği ile nitelendirebilmektedir. Saçlardaki canlılığı arttırmak ve saç boyasının kalıcılığını arttırmak için renk açma işlemi uygulanmalıdır. Ancak saç açma işlemi saç türüne göre değişebilmekle beraber birçok saç üzerinden yıpratıcı özelliğe sahiptir. Saç renginiz açmak aynı zamanda da saçlarınızı korumak istiyorsanız; Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı içerikli saç bakım maskeleri hazırlamalı ve saça uygulamalısınız. Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yöntemini uygulamak, saç açma işleminde ortaya çıkabilecek hasarı en aza indirebilmemize yardımcı olabilmektedir.

Hindistan Cevizi ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizi İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Hindistan Cevizi İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Durulama suyuna elma sirkesi karıştırarak boyaları saçınıza daha iyi satabileceğinizi ve daha uzun kalıcılık sağlayacağını biliyor muydunuz? Özellikle doğal olmayan renklerdeki saç boyalarının kullanım sonrası 1 ile 2 hafta sonrasında boyadaki renklerin canlılığı ortadan kaybolabilmektedir.

Saç boyalarının kalıcılığını arttırmak için uygun ürünler kullanmak gereklidir. Bu sebeple boyalı saçlar için üretilmiş saç kremleri ve maske gibi saç bakım ürünleri kullanmanız saçlarınızın daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.


2 YORUMLAR

 1. Boyalı saçlar için MASKEEEEE:

  Saç kremi 1 yemek kaşığı
  Gliserin 1 çay kaşığı
  B5 vitamini 1 çay kaşığı
  Keratin 1 çay kaşığı
  E vitamini 1 çay kaşığı
  Hindistan cevizi yağı 1 tatlı kaşığı

  Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bir fırça yardımıyla saç diplerinizden başlayarak boya sürer gibi sürün. Saçta sürülmemiş yer kalmayacak şekilde kalan malzemeyi tüm saça sürün. Parmaklarınızla ovalayarak iyice yedirin. Saçınızı varsa bone yok ise kadın yaratıcılığına bağlı bir biçimde poşetle güzelce hava almayacak biçimde sarın.. Durulayınnn

  DENEYİNNN BENCE 😀

  • Merhaba Yasemin Hanım,

   Değerli tavsiyeniz için çok teşekkürler.

   Sonuçları deneyen diğer misafirlerimiz aldığı sonuçları yorum yaparak bildirebilirler 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here