Genelde kuaförde yaptırılan saç boyama işlemi bazen evde yapılması gerekebilir. Kadınlar için saç güzelliği ve bakımının ne denli önemli olduğu tartışılamazken evde yapacağınız saç boyama işleminde saç boyası ciltten nasıl çıkar sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Cildimize bulaşan boya lekesi temizlenmediğinde uzun süre kalacak ve kötü bir görüntü oluşturacaktır. Kimyasal madde içeren boyaların kalıcılığı fazladır. Ayrıca cildi tahriş edebilir. Kadınlar olarak vazgeçemediğimiz saç boyama işlemini evde yaparak karşılaşacağımız saç boyası ciltten nasıl çıkar sorunu konusunda size bilgi verdik. Endişlenmeyin bu boyaları çıkarmak evde bulabileceğiniz malzemeler ile son derece kolaydır.

evde-sac-boyasi-nasil-yapilir
Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Boya Lekesi Çıkarma Teknikleri

Günlük hayatta sık karşılaşılan saç boyası lekelerinin temizlenmesi konusunda bazı geleneksel yöntemler vardır. Saç boyası ciltten nasıl çıkar diye düşünmeden önce hızlı davranarak boyanın bulaştığını farkettiğinizde ıslak pamukla boyayı emdirebilirsiniz. Bir saç boyası damladıktan sonra birkaç dakika içerisinde etki edecektir. Bu nedenle hemen müdahale etmeniz önemlidir. Saç boyarken alnınıza ve kulağınıza bulaşmaması için vazelin vb. krem sürebilirsiniz. Böylece boya cilde temas etmeden rahatlıkla silebilirsiniz. Saç boyası ciltten nasıl çıkar sorunu yalnızca evde boya yaparken değil zaman zaman kuaförlerde bile yaşanabilir.

sac-boyasi-lekesi-cikarma-teknikleri
Saç Boyası Lekesi Çıkarma Teknikleri

Boyanın bulaştığı cildinizi temizlemek için bebek yağını kullanmayı deneyebilirsiniz. Yüz temizleme jeliyle karıştıracağınız bebek yağını bir pamukla cildinize uygulayın. Dairesel hareketlerle lekeyi çıkarmaya çalışabilirsiniz. Saç boyası ciltten nasıl çıkar konusunda başka bir etkili yöntem ise zeytinyağıdır. İlk başta zeytinyağını böyle bir şey için kullanmak mantıklı gelmeyebilir. Ancak zeytinyağı boyayı çıkarmak için oldukça etkilidir. Bir pamuğa zeytinyağı dökerek lekenin bulaştığı bölgeyi ovarak silebilirsiniz. Saç boyası ciltten nasıl çıkar hakkında etkili fakat ağır yöntemlerden birisi aseton kullanmaktır. Kimyasal içeren asetonu cilde sürmek tahriş edebilir. O yüzden bu yöntemi cildi hassas olmayanların denemesini öneririz. Pamuğa aseton sürerek cildinizdeki boyayı çıkarabilirsiniz. Başka bir teknik ise saç spreyi ve makyaj temizleyicisi kullanmaktır. Bu ikisi birleşince leke çıkarmak oldukça kolay olmaktadır. Saç spreyi boyanın cilde temasını engelleyecektir. Evde, kuaförde farketmeden her zaman karşınıza çıkabilecek bu problemi bahsetmiş olduğumuz teknikler ile çözebilirsiniz


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here