Yaz aylarını yaşadığımız bu sıcak günlerde vakit yaratıp sıcaktan bunalmış ruh ve bedeni denizin serin sularına bırakmak akıllıca olacaktır. Kendini her daim bakımlı ve iyi hissetmek isteyenler için denize girerken yapılacak saç modelleri önem arz eder.

#Denizden çıkınca saçların dağılmaması düzenli ve güzel gözükmesi için yapılacak modeller arasında ısı ile şekillendirilmiş saçlardan eser kalmayacağı için ısı ile şekillendirme yanlış tercih olacaktır. Bunun yerine el becerisi ile kolaylıkla yapılan kullanışlı modeller tercih edilmelidir.

Örgü Modelleri

Denizde saçta kullanılan örgünün her türlüsü diğer modellere göre daha az dağılacağından daha kullanışlı olacaktır. Örgülü saçlarla denizden çıktıktan sonra saçım bozuldu mu acaba nasıl görünüyorum kaygısı diğer saç modelleri tercih edildiği zamanlara göre daha az yaşanır.

Denizde Bozulmayan Saç Modelleri
Denizde Bozulmayan Saç Modelleri

#Bu sebeple arkadan tek, yanlardan tek veya çift, toplanmış saça yapılmış örgü topuzlar, balıksırtı örgüler, saçını toplamak istemeyenler için ince ince ayrılmış ucu lastik tokalarla tutturulmuş salık bırakılmış örgüler tercih sebebi olabilir.

#Hafif dalgalı ve yumuşak yapılı saçlara sahip olanlar denizde örerek kullandığı saçları denizden çıktıktan sonra örgüsünü açarak ta kullanabilirler.

Plaj İçin Saç Modelleri
Plaj İçin Saç Modelleri

#Hafif dalgalı ve yumuşak yapılı saç ıslak örgü kurumaya yüz tuttuğu sırada açıldıktan sonra güzel dalgalara sahip olacak ve kullanışlı hale gelecektir. Eğer bu işlem sonrası saçlarda kabarma söz konusu olursa küçük canavar toka veya bir iki tane tel toka yardımıyla saçlar tutturulursa kabarıklık giderilecektir.

Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri Video

Toplu Saç Modelleri

Örgülü modelleri sevmeyenler veya örgü yapılamayacak kısalıkta saçlara sahip olanlar için saçları toplu veya yarım toplu bir şekilde kullanmakta tercih edilebilir bir seçenek olacaktır.

#Toplanamayacak kısalıkta olan saçlar için saç bandı kullanmak saçın dağılmasını önleyecek ayrıca farklı renkleri ile birden fazla seçenek sunumuyla uyumlu şık ve güzel bir görüntü sağlayacaktır.

Plajda siz hangi saç modeli kullanıyorsunuz?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here