Saçlarınızı evde uygulayacağınız saç bakım kürleri ile sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz. Saç uzatmak için yalnızca kürler değil yediğiniz gıdalara da dikkat etmelisiniz. Emek isteyen evde saç uzatma yöntemleri birçok faktöre bağlı olarak gelişir. Beslenme, bakım ve saçlar kullanılırken dikkat edilmesi gibi pekçok unsurun bir araya gelmesi gerekir.

Evde Saç Uzatma Tavsiyeleri

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız mümkün olduğunca şekillendirici aletlerden kaçının. Kendi haline şekil verebilir veyahut saç köpüğü gibi ürünlerden yararlanabilirsiniz. Beslenmenize dikkat edin ve bol miktarda A,B,C ve E vitamini açısından zengin besinler tüketin. Saç rengini sık değiştirmek uzun saçlara sahip olmanın düşmanıdır. Sürekli olarak aynı rengi kullanmaya çalışın. Evde saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi vermeden önce bu noktalara dikkat etmeniz önem taşıyor.

evde-sac-uzatma-yontemleri
Evde Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatmak İçin Maske Tarifi

Saçlar için en faydalı bitkiler arasında sinemaki yer alıyor. Güvenilir bir aktardan aldığınız 1 tutam sinemakiyi kaynamış suya atarak 20 dakika demleyin. Ardından süzerek suya 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tane bemiks ekleyin. Evde saç uzatma yöntemleri arasında popüler olan bu kürü saçlarınıza dipten uca sürün. 1 saat kadar bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftalık olarak mutlaka devam etmelisiniz.

sac-uzatmak-icin-maske-tarifi
Saç Uzatmak İçin Maske Tarifi

Avakado Maskesiyle Saçlarınızı Uzatın!

Severek tükettiğimiz sebzeler arasında olan avakado kürü evde saç uzatma yöntemleri arasında olup saçlarınıza parlaklık katar. Püre haline getirdiğiniz bir adet avakadonun içerisine birer çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve soya yağı ekleyerek elde ettiğiniz karışımla saç derinize masaj yapın. Saç tellerinizin tamamına kürü uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekletip bol suyla yıkayabilirsiniz. Kürü haftada bir kere uygulamanız yeterlidir.

avakado-maskesi-ile-sac-uzatma
Avakado Maskesi ile Saç Uzatma

5 Haftada Saçınızı Uzatacak Kür

Evde saç uzatma yöntemleri arasında en etkili olan ve bir ayda sonuç veren bu kürle saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Bir kapta 4 yemek kaşığı zeytinyağını ısıtıp içerisine bir yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı tarçın koyup saçınıza sürün. Bu kürü 15 dakika bekletmeniz kafidir. Sizler için sıraladığımız evde saç uzatma yöntemleri saç bakımı ve sağlığı konusunda yarar sağlayacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here