Günümüzde saç dökülmesi sorunu oldukça yaygınlaşmıştır. Kimyasal ürünlerin kullanımı, çevre kirliliği, stres, yanlış beslenme alışkanlıkları gibi konular nedeniyle saçlar daha çabuk dökülmektedir. Bu noktada saç uzatma teknikleri nelerdir sorusu önem kazanmaktadır. Bunun için evde alabileceğiniz bazı önlemler bulunmaktadır.

Saç Bakımı Önerileri

Saç uzatma teknikleri nelerdir sorusunun ilk yanıtı bakım maskeleridir. Evinizde rahatça uygulayabileceğiniz maskeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Zeytinyağı ve Yumurta Akı Maskesi: Cildin ve saçın nem ihtiyacını karşılayan zeytinyağı ile bol protein içeren yumurta akının birleşimi önemli fayda sağlamaktadır. Bunun için saç uzunluğunuza göre 1 ya da 2 kaşık zeytinyağınız 1 yumurta akı ile karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 2 saat boyunca saçlarınızda bone yardımıyla tutun ve sonrasında yıkayın. Saç uzatma teknikleri nelerdir sorusuna önemli bir yanıt bu maskedir.

Zeytinyağı ve Yumurta Akı Maskesi
Zeytinyağı ve Yumurta Akı Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi: Saç uzatma teknikleri nelerdir sorusunun bir yanıtı da Hindistan cevizi yağı maskesidir. Bunun için katı haldeki Hindistan cevizi yağını alarak ısıtın, soğuyup yeniden katılaşmadan saçlarınıza sürün. Bone ile saçlarınızı kapatın ve kurutma makinesi ile bonenin üzerinden saçlarınızı ısıtın. Bu şekilde saçlarınızı sabaha kadar tutun ve sabah ilk iş olarak saçlarınızı yıkayın. Olumlu değişimi daha ilk kullanımda hissetmeye başlayacaksınız.

Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Saçlarla ilgili yaygın olarak yapılan birçok hata bulunmaktadır. Özellikle saçların çok sık yıkanması bu hatalar arasında yer almaktadır. Ayrıca sıklıkla ve son derece sıcak bir şekilde fön çekilmesi de zarar vermektedir. Bu yanlışları yapmamanızda büyük fayda vardır. Bunun yanı sıra saç uzatma teknikleri nelerdir sorusuna yanıt olabilen kozmetik ürünleri de dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Her ürününü saç tipinize uygun olmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Uzun Saçlara Sahip Olmak
Uzun Saçlara Sahip Olmak

Şampuan, saç bakım kremi seçimi gibi seçimler de saçların sağlıklı bir şekilde uzamasında etkilidir. Bunun yanı sıra saçlarınız sıklıkla ve hafif bir şekilde taramanızda fayda sağlayacaktır. Ayrıca sağlıklı beslenmeniz ve mümkün olduğunca stresten uzaklaşmanız da son derece önemlidir.  Saç uzatma teknikleri nelerdir sorusunun başlıca cevapları bu şekildedir ve tüm noktalara özen gösterilmelidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here