SAÇINIZIN UZAMASI KONUSUNDA SABIRSIZSANIZ, SAÇINIZIN UZAMASINI HIZLANDIRABİLİRSİNİZ

Kısa saçlarınızdan rahatsız olmaya başladıysanız sizin için ideal olduğunu düşündüğünüz uzun saçlara ulaşmak çok fazla zaman almayacaktır. Ancak saç uzatma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olursanız. Saç uzatma yöntemleri saçı hızlı uzatmaktan ziyade bakımlı ve güçlü bir saça sahip olmak isteyen kadınlara hitap edecektir.

Saç Uzatma
Saç Uzatma

Ancak bu yöntemler saçınızın uzamasına da yardımcı olacaktır. Bu yöntemlerden en fazla bilineni her gün düzenli olarak saçınızı yıkamak ve saçınıza bakım kremi uygulamaktadır. Çünkü su ile temas eden saç yapısındaki yağın yıpratıcılığından arınacak ve güçlü bir saç haline gelecektir.

Uzun ve Bakımlı Saçlara Sahip Olmak
Uzun ve Bakımlı Saçlara Sahip Olmak

Böylelikle saç uzatma yöntemleri; saçınızdaki kırıkları ve yıpranmaları önleyecektir. Bunun yanında saç derinizin berraklığı yeni saç köklerinin de canlılık kazanmasına neden olacaktır. Bunun sonucunda bakımlı, güçlü ve en önemlisi de sık bir saça sahip olacaksınız.

Saç uzatma yöntemleri ile hacimli saçlar ve uzun saçların tadını çıkartabilirsiniz.

Saç Uzatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç uzatma yöntemleri sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey, saçınızdaki kırıkları azaltmak ve yok etmektir. Bu süreçte kimyasal şampuanlardan ziyade bitkisel şampuan ve sabunlar ile saç derinizi tırnaklarınız ile değil de parmaklarınız ile masaj yaparak yıkamanız hayati bir öneme sahip olacaktır.

Saç Uzatırken Dİkkat Edilmesi Gerekenler
Saç Uzatırken Dİkkat Edilmesi Gerekenler

Saçınızın yapısına göre yağdan tamamen kurtularak değil de, aşırı yağlanmayı önleyerek saç yıkamasını yapınız. Bu sayede hem saçınızın hacmi yoğunlaşacak hem de uzun ve bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Saçlarınızın sağlığını korumak için bu noktalara dikkat etmelisiniz. Sürekli saçları boyamak uzamasını yavaşlattığı gibi saçların yıpranmasına neden olur. Bunun yanında saç kurutma makineleri, maşa, düzleştirici gibi saçlara ısı uygulanan işlemler yıpranmasına neden olduğu için uzamayı engeller.

Ayrıca saç derisinin bakımı saçların sağlıklı uzayabilmesi açısından önemlidir. Saç uzatma püf noktaları nelerdir konusunda bitkisel yağların faydası yadsınamaz. Düzenli olarak kullanacağınız bitkisel yağlar ile saç derinize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

evde-sac-uzatma-yontemleri
Evde Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatma püf noktaları nelerdir hakkında etkili olan bitkisel yağları badem yağı, zeytinyağı, hint yağı olarak sıralayabiliriz. Bu yağları düzenli kullanarak saçlarınızı uzatabileceğiniz gibi parlak görünmesini de sağlarsınız. Bunların haricinde saç uzatmak için vitamin takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Saçlarınızın uzaması için gerekli bakımları yapan vitaminleri B kompleks, A ve C vitaminleri olarak sıralayabiliriz.

Bu vitaminleri tüm eczanelerden temin edebilirsiniz. Saç uzatma püf noktaları nelerdir sorusunun başka bir cevabı ise bitkisel yöntemler olup karoten, ısırgan otu ve silistir gibi bitkilerdir. Bu bitkiler saç derisini onarır ve saç köklerini besler. Doğal bitki ve yağları kürler halinde kullanarak saçlarınızı uzatabilirsiniz. İnsanların karşısına parlak ve güçlü saçlarla çıkmak, kendinizi daha iyi hissetmek için saç bakımınızı ihmal etmeyin.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here