İnsanlar için saçlarının canlı ve güzel görünmesi önemlidir. Elbette bunun için saç bakımına dikkat etmek gerekiyor. Bazı medikal ya da kozmetik ürünleri kullanıyor olabilirsiniz ama bazı alternatif ve doğal çözümler de mevcut. Şimdi size bu çözümlerden bahsedelim.

Beautiful young woman with facial mask, beauty treatment over blue

Doğal saç bakımı yöntemleri de saç tiplerine göre farklılık göstermektedir. Sırayla gidelim. Eğer yağlı saçlara sahipseniz bal ve yumurta sarısı ile kendinize bir maske hazırlayabilirsiniz. 1 kaşık bal ve 2 tane yumurta sarısını çırptıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat kadar bekletip şampuanla durulayın. Nemlendirici etkisi olmayan ve hafif bir şampuan ile yıkamanız daha sağlıklı olacaktır.

Eğer saçlarınızın kuruysa zeytinyağı maskesi kullanmalısınız. Zeytinyağı besleyicidir ve nemlendirici özelliği sayesinde saç kuruluğunuzu sonlandırır. Yarım çay bardağı zeytinyağını kısık ateşte ısıtıp saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat bekledikten sonra hafif bir şampuanla durulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

dogal-sac-bakimi-yontemleri

Son olarak normal ve ince telli saçlar için saç bakımı nasıl yapılır? E vitamini açısından bir hayli zengin olan buğday özü maskesi ile. Buğday özü yağını ısıtın ve saçınızın tamamına uygulayın. 1 saat kadar bekledikten sonra suyla saçınızı durulayın. Sonrasında hafif bir şampuanla tekrar yıkamanız önerilir. Bu, saçınıza hacim ve dolgunluk kazandırır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here