Herkesin istediği sağlıklı ve düz saçlar, artık doğal yöntemler ile de yapılabiliyor. Bu makalede kimyasal madde ve ısı kullanmadan nasıl düz saçlara sahip olunabileceğini okuyabilirsiniz.

Pratik Yollar:

  • Hindistan Cevizi Sütü: Bir bardak Hindistan Cevizi Sütü ’nün üzerine bardağın ¼’ü kadar limon ekleyin. Soğuması için karışımı bir süre buzdolabında bekletin. Soğumuş olan karşımı buzdolabından çıkardıktan sonra krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra ise bu karışımı saçlarınıza güzelce yedirmeli ve saçlarınızı sıcak suya batırmış olduğunuz bir havlu ile sarıp bir süre beklemeniz gerekmektedir. Kendi saçınıza uygun olan şampuan ile yıkayarak saçınızı durulayın. Bu yöntemi haftada bir defa olmak üzere en az üç kere yaparsanız doğal yöntemlerle saçını düzleştirebilirsiniz.
Hindistan Cevizi Sütü İle Saç Düzleştirmek
Hindistan Cevizi Sütü İle Saç Düzleştirmek
  • Süt: Kıvırcık saça sahip olan kadınlar; saçlarının kurumasından, elektriklenmesinden ve fön çekmenin zorluğundan şikâyetçidir. Bu yüzden bu süt saçları nemlendirmek için kullanılır. Yarım bardak sütü bir tencereye koyup kaynatana kadar ısıttıktan sonra sütün soğumasını bekleyin. Yine aynı miktarda su ile karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı bir sprey şişesine koyun. Karışımı saçınıza püskürterek uygulayın ve kesinlikle şampuanlamadan önce yarım saat bekleyin. Böylece saçlarınızı hem düzleştirmiş hem nemlendirmiş olmakla kalmayacak, saç kabarıklığınızı da önlemiş olacaksınız.
Süt ile Saç Düzleştirmek
Süt ile Saç Düzleştirmek
  • Sıcak Yağ Masajı: Bu yöntemde zeytinyağı, Hindistan Cevizi yağı ve Jojoba yayını kullanmanızı önerebiliriz. Bu yağlardan birini seçin ve ısıtın. Kaynayan bir su alın ve içerisine ağzı kapalı olan torbanın içine koyduğunuz iki yemek kaşığı yağı koyun. Yağ yeterince ısındıktan sonra parmak uçlarınızla saçlarınıza masaj şeklinde yağı yedirin. Daha sonra saçlarınızı bir havlu ile sarın ve yarım saat bu şekilde bekletin. En son da saçlarınızı bitkisel şampuan ile yıkayıp durulayın. Böylece parlak, yumuşak ve sağlıklı saçlar elde edeceksiniz.
Sıcak Yağ Masajı ile Saç Düzleştirmek
Sıcak Yağ Masajı ile Saç Düzleştirmek
  • Zeytinyağı ve yumurta: Küçük bir kap alın ve iki orta boy çiğ yumurtanın içine bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Hemen ardınsan saçlarınızı kısımlara ayırın ve her parçaya karışımı bir fırça yardımıyla sürün. Daha sonra ise gümüş bir folyo ile sarın. Bu şekilde bir saat bekledikten sonra yumuşak bir şampuan ile saçınızı yıkayın ve durulayın. İşte böylece kimyasal madde ve ısı kullanmadan düz saçlara sahip olmanın bir yolunu daha öğrendiniz.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here