Saçlar görüntü anlamında büyük öneme sahiptir. Saçların dökülmesi görselliği etkilediği gibi sosyal hayatı ve psikolojiyi de doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle saç sağlığına gereken özen gösterilmelidir. Bu konuda özellikle son dönemlerde doğal yollarla saç uzatma hususu ön plana çıkmaktadır. Bunun için çeşitli maskelerin yanı sıra yağları da kullanabilirsiniz.

Doğal Saç Maskeleri

Evde kendi başına uygulayacağınız maskeler sayesinde doğal yollarla saç uzatma konusunda önemli bir mesafe kat edebilirsiniz.

Doğal Saç Maskesi
Doğal Saç Maskesi

Tarçın Maskesi: Doğal yollarla saç uzatma denildiğinde akla gelen uygulamalar arasında tarçın maskesi yer almaktadır. Bunun için 1 yemek kaşığı tarçın, 1 yumurta, 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı dul avrat otunu bir kapta iyice karıştırın. Bu karışımı ocakta ılık kıvama gelinceye kadar ısıtın. Sonrasında hazır olan maskeyi saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri
Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Patates Maskesi: Saçlarınıza patates maskesi uygulayarak daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Doğal yollarla saç uzatma imkanı isteyen kişiler bu kolay maskeyi uygulayabilir. Bunun için 1 adet patatesim suyunu sıkarak içine 1 yumurtanın sarısı ve bir miktar bal ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Doğal Yollarla Saç Uzatma
Doğal Yollarla Saç Uzatma

Saç Uzatan Yağlar

Doğal yollarla saç uzatma denildiğinde çeşitli yağlar da devreye girmektedir. Bu yağları alırken tamamen doğal olmalarına ve kimyasal maddeler içermemelerine özen göstermeniz gerekmektedir. Saçlara iyi gelen yağlar arasında lavanta yağı bulunmaktadır. Hem güzel kokulu olan lavanta hem de içerdiği vitaminlerle büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra hemen her evde bulunabilecek zeytinyağı da masaj yaparak uygulanabilir. Ayrıca, badem yağı, gül yağı, Hindistan cevizi yağı, gül yağı, susam yağı gibi yağlar da saçların uzamasına fayda sağlamaktadır.

Saç uzatan yağlar
Saç uzatan yağlar

Siz de saç dökülmesi ya da aşırı kırılması sorunu yaşıyorsanız bu yöntemlere evinizde kolaylıkla başvurabilirsiniz. Bu sayede doğal yollarla saç uzatma konusunu uygulamış ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini kolayca sağlayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here