Bugün sizlerle birlikte doğal yöntemler ile saç rengi nasıl açılır sorusunun yanıtını bulmaya çalışacağız. Saçlarımız üzerinde doğrudan etkisi olabilecek birçok farklı ürün söz konusudur. Bu ürünler, saç diplerini kökten uca beslediği gibi saç rengi anlamında da bizlere birçok farklı seçenek sunar ve istediğimizi yapmamıza da yardımcı olur.

Doğal saç bakım ürünleri, bu noktada her zaman için en büyük yardımcınız. Saç renginizi tamamen doğal ve kalıcı bir şekilde açmak istiyorsanız bu noktada doğal ürünler ile saçlarınıza bakım uygulamak son derece büyük önem arz eden başlıklardan da birisi durumundadır. Bu anlamda sizlere önerilerimiz olacak.

Tamamen Doğal Yöntemler ile Saç Rengimi Nasıl Açarım?

Trend saç renkleri kadınların daima üzerinde durdukları konulardan birisidir. Kimi kadın, saç renginin açılmasını ve bunun kalıcı bir şekilde olmasını ister. Bu noktada doğal saç bakım teknikleri ön plana çıktığı gibi öncelikli olarak kullanmamız gereken farklı seçenekler söz konusudur. Bu anlamda şimdi en iyi ürünler ve kullanım biçimleri üzerinde duracağız.

1# Papatya Çayı

Saçlarınızın rengini daha net göstermesi, daha ışıltılı ve kaliteli bir görünüme kavuşması için papatya çayı çok çok önemli bir madde olarak dikkat çeker. Bir bardağın içerisine kaynar su koyarak papatya çayını 10 dakika boyunca bekletin ve sonrasında soğutun. Gece yatmadan önce olacak şekilde saçlarınıza soğuk olarak masaj yöntemi ile yedirin ve gece boyu kalıcı olarak bekletin.

dogal_yolla_sac_acmak_600_3

2# Limon ve Limon Özleri

Saç derisi ve saçların geneli için olmazsa olmaz besin kaynaklarından birisi olarak dikkat çeker. Limonu doğrudan bir bardağa sıkarak saçlarınıza masaj yöntemi ile yedirerek bekletmenizin etkisi bu anlamda çok büyüktür. Saçlarınızı güneşte kurutmanın mantıklı olması sizi bu yöne iter. D vitamini alırsınız.

dogal_yolla_sac_acmak_600_1

3# Tarçın Fark Yaratıyor

Birçok kişi ne alaka diyebilir ancak saçlarınıza olan etkileri son derece önemlidir. Tarçını saç maskesi olarak kullanmak çok çok faydalıdır. Öncelikle saçlarınızı iyice yıkayın ve kurulamayın. Sonrasında sevdiğiniz doğal özlere sahip saç kremini saçlarınıza iyice yedirin. Temizlemeden macun haline getirmiş olduğunuz tarçını da kremin saçlarınıza yedirin. Bone yardımı ile 6 saat bekleyin ve sonrasında ılık su ile tüketin.

dogal_yolla_sac_acmak_600_2

4# Sodyum Bikarbonat

Sodyum bikarbonar, adına aşina olmayabilirsiniz ancak saçlarınız için yine renk açma anlamında en iyi seçenekleri sunar. Duş esnasında karbonatı su ile karıştırın ve şampuanın ardından saçlarınıza derinlemesine işleyecek şekilde uygulayın. Ardından dilerseniz saç kreminizi de uygulayın. Hızlı etkiyi anında fark edeceksiniz.

dogal_yolla_sac_acmak_600_4


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here