Her kadın ve hatta artık erkekler de sağlıklı saçlara sahip olmayı ister. Sağlıklı saçlara ulaşmak aslında bir bakıma kullandığımız şampuanın saçımızın ihtiyacına cevap verip vermemesi ile alakalıdır. Normal saçlara sahipseniz yani hemen yağlanmıyorsa saçlarınız, saçınızdaki yağı ve nemi dengeleyen şampuanlar kullanmalısınız.

Şampuan Seçimi
Şampuan Seçimi

Yağlı saçlarınız varsa, 24 saat sonra saçlarınız günlerdir yıkanmamış gibi yağlanıyorsa, sebum oranı yüksek şampuanlar kullanmak sağlıklı saçlar için gereklidir. Yağlı saçlara kremli şampuan kullanmak gibi bir hata yapmayın zira bu saçınızın daha çok yağlanmasına neden olur. Saçlarınız oyalı, kuru ise yenileyici ve besleyici şampuanlar kullanarak saçınıza ihtiyacı olanı vererek sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün.

Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?
Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Yıpranmış saçlara sahipseniz yoğun krem özelliği olan, onarıcı ve canlandırıcı yapısıyla saçınızı sürekli nemlendirecek şampuanlar kullanmanız faydalı olacaktır. Kepekli, kuvaklı saçlarınız için kepeğe karşı etken madde içeren şampuanları her gün ve düzenli olarak kullanmanız saçlarınızı korumak için önemli bir adımdır.

Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?
Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza mutlaka hafta da 1 kez maske yapmanız sağlıklı saçlar oldukça önem arz eder. Bu işlemler şampuanın karşılayamadığı ihtiyaçları vererek daha sağlıklı, onarılmış, parlak ve neme doymuş saçlara sahip olmanızı sağlar. Saçınızın tipi her ne oluşa olsun sodyum lauril sülfat içeren şampuanlardan uzak durun. Bu etken maddeler saçınızın hacimsiz, cansız ve yıpranmış görünmesine neden olur. Aynı marka şampuanın aynı modelini kullanmayın, saçınız buna alışınca etkisi daha az görülür hale gelir bu sebeple korkmayın değiştirin. Çok sık şampuan kullanmak uzun vade de saçınıza ciddi zarar verir, geri dönüşü daha çok uğraştırır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here