Saç renginin parlamasına dore denilir. Bu aralar çok kullanılan Dore kumral ve Dore bakır en çok tercih edilen alternatiflerdendir. Wella, Loreal, Koleston gibi saç sektörünün en büyük firmaları dore renklerini piyasaya çıkarmıştır.

dore-sac-rengi-katalogu
Dore Saç Rengi Kataloğu

Saç rengi ile dikkatleri üzerine çekmek isteyen ve farklı bir görünüme kavuşmayı planlayan bayanlar dore saç rengi tonlarını deneyebilir. Bu tonlar hem çekicilik hem de seksi bir görünüm sağlamaktadır. Sizin için en popüler dore saç rengi tonlarını seçmeye çalıştık.

Dore Bakır Saç Rengi

Beyaz tenlilerde dore kızılı çok hoş ve şık görünmektedir. Bakır renkli saçlarda pembe tonlarda uygulanan makyaj ile açık tenli bayanlarda muhteşem bir görüntü elde edilir.

dore-bakir-sac-rengi
Dore Bakır Saç Rengi

Oldukça iddialı olan bakır üzerine uygulanan dore renkleri geçtiğimiz yıl yaz sezonuna damgasını vurmuştu.

Gösterişli ve alımlı bir renk tonu olmasından dolayı kızılın modası her zaman kalıcıdır. Dore renkleri parlak olduğu için saçlarınızın bakımlı olması gerekir.

Çünkü sağlıksız bir saçta parlak olan dore renkleri hoş görünmeyecektir. Sonbahar aylarında da kullanıma uygun olan kızıl saç renkleri rüzgar veya toz gibi dış etkenlerden daha az etkilenen renklerdir.

Çünkü dore kızılı canlı bir renktir. Kusurları kapatır.

Dore Karamel Saç Rengi

Sıcak saç renklerinden bu sene trend olan dore karamel saç rengidir.

dore-karamel-sac-rengi
Dore Karamel Saç Rengi

Bal karamel ve Altın karamel gibi saç renkleriyle benzeşen, karamel saç renginin altın tonlarında yani dore tonlarda olan halidir. Buğday tenli bayanlarda çok hoş bir görünüm oluşturur.

Evde Dore Saç Boyama

Evde saç boyamak oldukça risklidir. İstediğiniz saç rengine ulaşabilmeniz zordur. Mevcut saç renginizle üzerine uygulayacağınız renkler umduğunuz sonucu veremeyebilir. O yüzden mümkünse bir profesyonele gitmenizi tavsiye ederiz.

evde-dore-sac-boyama
Evde Dore Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Ama ben evde kendim boyamak istiyorum zaten saçlarımın mevcut rengi açık renk diyorsanız size şöyle bir tarif verebiliriz:

Evde Dore Bakırı Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Saçlarını evde boyamak isteyenlere ipuçları verelim. Açık renkli saçlar için önerebileceğim Loreal markasının 7,64 yoğun kızılı bakırı saç boyası ve 8,34 floransa koyu sarı dore bakırı saç boyası karıştırılır.

Sonuç harika bir dore bakırı saç rengine kavuşacaksınız. Ten renginize göre uygulayacağınız dore renkli saçlarınızla  girdiğiniz ortamlarda muhteşem görüneceksiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here