Vücudumuzun en önemli noktalarından birisi olan saçlarınıza şekil vermek her zaman kolay değildir. Kısa, uzun, dalgalı, düz ya da kıvırcık saçlarınıza şu dönemde oldukça popüler olan örgü modelleri ile canlandırabilirsiniz.

#Özellikle her örgü modelini kaldırabilecek kadar hacimli saçınız varsa çok şanslısınız. Çünkü gür saçlarda daha güzel ve özel duran çeşitli örgü modelleri ile her ortama uyum sağlamanız mümkün.

Sadece hacimli saçlara değil her saç tipine müthiş uyum sağlayan örgü modellerinden bir tanesi de dörtlü saç örgüsü.

Peki bu dörtlü saç örgüsü nasıl yapılır?

4 lü saç örgüsü nasıl yapılır?

4 lü Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

# İlk olarak saç renginizle uyumlu bir saç bandı, fulara ihtiyacınız var. Eğer saçlarınız siyahsa siyah ya da lacivert tonlarını tercih edebilirsiniz.

#Eğer saçlarınız kahverengi ise daha çok saç renginizle uyumlu olan kahve tonlarını pastel tonları tercih edebilirsiniz.

#Eğer saçlarınız sarı ise daha çok pudra pembe ten rengi gibi sade tonlarla daha doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

4 lü saç örgüsü nasıl yapılır
4 lü saç örgüsü nasıl yapılır

#Dörtlü örgü nasıl yapılır diyorsanız aslında fularınızın rengi tamamen sizin zevkinize kalmış. İsterseniz kullanacağınız kıyafetinizle uyumlu bir renk tercih edebilir ya da desenli ve çiçekli binlerce çeşitten bir tanesini kullanabilirsiniz.

4 lü örgü nasıl yapılır? Başlangıç olarak saçlarınızı çok iyi taramanız gerekiyor. Böylelikle hem saçlarınız hava alıp rahatlayacak hem de saç düğümleri sizi zorlamayacak.

Fularınızı saç bandı gibi başınıza bağladıktan sonra bir parçasını arkada uzun bırakın diğer parçasını saçlarınızın arkasına saklayın. Uzun bıraktığınız parça ile tıpkı 3’lü saç örgüsü gibi saçınızı 3 parçaya ayırın ve elinizdeki fular parçası ile birlikte 4 parça elde etmiş olun.

Bu dört parçayı tıpkı üçlü saç örgüsü yapar gibi örün ve bitiminde istediğiniz bir tokayı saç ucuna takıp işlemi tamamlayın.

Dörtlü Saç Örgüsü Nasıl Yapılır
Dörtlü Saç Örgüsü Nasıl Yapılır

Dörtlü Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Dörtlü saç örgüsü nasıl yapılır konusundaki ikinci alternatif ise saçlarınızı yeteri kadar taradıktan sonra sağ ya da sol tarafınızda birleştirin.

4 eş parçaya ayırın, iki elinizi de kullanmanız gerekiyor. 2 parça sağ elinizde 2 parça sol elinizde olmak üzere baş parmak ve işaret parmaklarınızın arasına aldığınız saç tutamlarınızı 3’lü örgü gibi örün ve ucuna toka takıp işlemi tamamlayın.

4 lü örgü nasıl yapılır diye uzun uzun düşünmeyin, birkaç denemeden sonra elleriniz de alışacak ve çok kısa sürede örgüler yapabileceksiniz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here