Bugün ki makalemizde kadınların en ciddi sorunlarından birisi olan duştan sonra saçın kabarmaması için yapılması gerekenler üzerinde duracağız. Saçlarımız, bildiğimiz gibi hassastırlar. Özellikle kadınların anatomisi gereği saçlar ciddi anlamda önem arz eden seçeneklerden birisidir.

Saçlar, genellikle duştan sonra kabarır. Kadınlarda özellikle kıvırcık saçlı kadınlarda bu durum kendisini gösterir. Dolayısı ile dikkatleri çeken seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.

Duştan Sonra Saçların Kabarmaması için Yapılması Gerekenler

  • Saçların kuruması son derece sıkıntılıdır ve nemlendirilmesi gerekir. Mayonez ile saç bakımı yaparak haftalık saçlarınızı etkin bir şekilde nemlendirebilirsiniz.
  • Isı odaklı saç şekillendirme ürünlerini kullanmayı bırakmanız isabetli olacaktır. En azından bir süre maşa, fön makinesi gibi uygulamalardan kaçının. Saçların ciddi anlamda kurumasına neden olan materyaller olduğunu söyleyebiliriz sanırım.
  • Duş sonrasında saçlarınızı tararken tamamen ıslak olmaması önemlidir. Yumuşak yüzeyli bir havlu ile saçlarınızdaki kaba suyu alın. Sonrasında ise geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı düz hale gelene kadar tarayın.
  • Banyo sonrasında banyo içerisindeki buhar saçlarınız için olumsuz örnek teşkil eder. Bu neden dolayısı ile saçlarınızı bu buhardan uzak tutun, nemli ortamlardan kaçının.
  • Saçlarınızı çok sık olmasa da su ile karıştırılmış sirke ile durulumak çok iyi olacaktur. Bu sayede saçlarınız çok daha sağlıklı ve güçlü hale gelecektir.
  • Vitamin eksikliği saçların kabarmasında etkin seçeneklerden birisidir. Dolayısı ile dikkat ile takip edilmesi gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here