Ebru Şallı sadece plates eğitimi üzerinde dikkat çekmekle kalmıyor ayrıca sağlıklı beslenme, sağlıklı saçlar ve fit olma konusunda da dikkat çeken açıklamalarda bulunuyor. Saçların daha canlı, sağlıklı ve gür olmasını hangi kadın istemez ki. Güzelliği, fit vücudu ve saçlarıyla dikkat çeken Ebru Şallı saçlar konusunda birkaç küçük tüyo veriyor. Özellikle cansız saçlara sahip kadınların Ebru Şallı maskeleri ve losyonları ile saçlarını gürleştirebilecekleri birçok formül vardır.

Ebru Şallıdan saç dökülmesini engelleyen maske tarifi
Ebru Şallıdan saç dökülmesini engelleyen maske tarifi

Saçları Gürleştirmek için Saç Maskesi

3 yemek kaşığı kuru papatya yaprakları, 2 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta, 1 yemek kaşığı doğal dağ kekiği, 1 yemek kaşığı gül yaprakları kurutulmuş olacak, 1 litre soğuk su Ebru Şallı’ nın saç gürleştirme maskesi için gereken malzemelerdir.

Ebru Şallı Saç Gürleştirici Maske Yapılışı

Bu malzemeler 1 litre soğuk suyun içerisine sırayla konulur. Bir tencere içerisine konulan bu malzemeler 5 dakika kadar kaynatılır. Ardından süzülen bu karışımın demlenmesi için biraz bekletin. Ağzı kapalı olarak yarım saat demlenmesi gereken bu su ile saçlar düzenli olarak bu su ile durulanmalıdır.

Ebru Şallı Saç Dökülmesini Önleyen Maske
Ebru Şallı Saç Dökülmesini Önleyen Maske

Saçlar haftada 3 defadan fazla yıkanmamalı diyen Ebru Şallı, bu elde edilen karışım ile saçlar durulandığında gürleşeceğini söylemektedir. Saçlar doğal bir şampuan ile yıkandıktan sonra en son durulamada bu su kullanılmalıdır. Haftada iki defa kullanılması gereken bu suyu bir hafta buzdolabında bekletilebilir. Bir haftadan fazla bekletilmemesi gereklidir.
Kekik ve papatya kurusu saçların diplerine ve uçlarına etki ederek saçları gürleştirecektir. Lavanta ise kuru papatya ve kekiğin etkilerini artırarak saç uçlarını besleyecek ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Kuru gül yaprakları ise içerisindeki nemlendirme özelliği ile gün içerisinde saçın olumsuz hava koşulları, stres, üzüntü ve beslenme bozuklukları nedeniyle kaybettiği nemi geri kazandırarak daha hızlı uzamasına yardımcı olur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here