Evde saç boyamak isteyenler ya da kuaförde saç boyatmak isteyenler açısından en önemli konu saç boyası markası olacaktır.

Doğal ürünler yanında saç rengi konusunda etkili ürünler bu konuda en fazla tercih edilen saç boyaları olmaktadır. en fazla tercih edilen saç boyası markalarının başında amonyaksız krem formülü ile saçları oldukça etkili bir şekilde kapatan Loreal Creme Gloss gelmektedir.

Bu boya o kadar etili bir formüle sahiptir ki tam 28 boyamaya kadar son derece parlak bir şekilde rengini korumaktadır. Boyalı saçın dokusunu içten ve dıştan koruyan bu boyada farklı bitkisel ögeler de yer almaktadır. Ayrıca kem formülü sayesinde boyada akma da görülmemektedir.

Garnier Nutrisse Saç Boyası

Ganier Nutrisse içeriğinde bulunan avakado yağları ve üzüm çekirdeği gibi meyve özleri ile saça derinlemesine nüfuz eden bir diğer saç boyası markasıdır. Saçları kökten uca kadar besleyen bu yağ, uzun süre ince telli saçları dahi besleyerek parlak bir görünüme kavuşturmaktadır. Ayrıca üzüm çekirdeği sayesinde bu marka ile boyanan saçlar haftalarca rengini boyamadan muhafaza etmektedir.

Garnier Nutrisse Saç Boyası
Garnier Nutrisse Saç Boyası

Organics Color Systems Saç Boyası

Aloe vera, yaban mersini, mandalina, portakal, ıhlamur ve karpuz gibi doğal bitkileri içeren Oganics Colors Systems en fazla tercih edilen saç boyası markası olarak karşımıza çıkan 3 numaralı boyadır.

Saç derisine bir zarar vermeden tüm beyazları kapatma sağlayan bu boya aynı zamanda saç rengini 4 tona kadar açabilmektedir. Saç derisini tahriş etmeyen ve saç derisine zarar vermeyen birçok karışımı içinde bulundurmayan maka bu sayede en zararsız şekilde boya yapılmasını da sağlamaktadır.

Organic Color Systems Saç Boyası
Organic Color Systems Saç Boyası

Ayrıca içeriğinde yer alan doğal ürünler sayesinde saçta rahatlama ve ferahlama hissi de uyandırmaktadır. Fakat bu markanın dezavantajı sadece kuaförlerde uygulanmasıdır.

Voila Saç Boyası

Voila da kadınlar tarafından saç boyası markası olarak en fazla tercih edilen markalardandır. Saçlarınıza uyguladığınız bu boyada ayrıca şampuan ve saç bakım maskesi de yer almaktadır. Böylece bu maka ile boyanan saçlara yapılan bakım boya renginin uzun süre korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca maske sayesinde saçlar güneş, deniz gibi dış etkenlerden de korunacak bir yapıya sahip olacaktır.

Voila Saç Boyası
Voila Saç Boyası

Wella Koleston Perfect Saç Boyası

Etkili ve en fazla tercih edilen saç boyası markası olarak Wella Koleston Perfect de ilk sıralarda yer almaktadır. Bu markayı ön plana çıkaran ilk etkenlerden biri markanın geniş bir boya seçeneğine sahip olmasıdır. Ayrıca uzun süre saçın parlaklığını korumasını sağlayan marka bu özelliği bakımından da son derece fazla şekilde tercih edilmektedir.

Wella Koleston Perfect Saç Boyası
Wella Koleston Perfect Saç Boyası

Saçınıza pek çok ana renkte uygulayabileceğiniz markanın saç rengi seçenekleri arasında ara renklerden oluşan birçok seçenek de yer almaktadır. böylece bu marka ile yapılacak olan boyama işleminde renk konusunda rengin korunması ya da uzun süre korunması konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Ünlülerin kullandığı saç boyası markaları buraya tıklayarak ünlüler camiasında tercih edilen saç boyası markalarını öğrenebilirsiniz.

Siz hangi saç boyası markasını kullanıyorsunuz?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here