Saçlarınızda bir değişiklik istediğiniz zaman veya beyaz saçlar çıkmaya başladığında kadınlar genellikle saçlarını boyama yoluna gitmektedir. Bu evrede saç boya modelleri arasından seçim yapacak olan kadınlar kendilerine en uygun olan renkleri tercih etmeye özen göstermektedir. Saç boyasının rengini seçeceğiniz sırada ten renginize dikkat ederek seçim yapmaya da özen göstermelisiniz.

En Popüler Saç Renkleri

Saç boya modelleri arasında bazı renklerin kadınlar arasında yaygın bir şekilde kullanıldığını görebilirsiniz. Bu boya renkleri şu şekildedir:

-Kestane: Çok uzun süredir kestane renginin kadınlar için vazgeçilmezler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu rengin uzun sür tercih edilmesinin en büyük sebebi; çok zor akması ve uzun süre kalıcılığını korumasıdır.

-Bal köpüğü: Trend renkler arasında uzun süredir bulunan bir diğer renk ise; bal köpüğüdür. Bu rengi özellikle kumral ile sarı arasında seçim yapma evresinde zorlanan kadınların tercih ettiğini görebiliyoruz.

-Çikolata rose gold: rose gold saç renklerinin en fazla tercih edilen renklerden birisi olduğunu görüyoruz. Özellikle renk son yıllarda çok popüler olmayı başarmıştır. Balyaj ve ombre ile görünümü son derece başarılıdır.

-Kızıl – mor: Bu saç rengi neredeyse bütün ten renkleriyle uyumludur. Göz kamaştırıcı renkler arasında olduğunu ve kadınlara abartıya kaçmadan dikkat çekme imkanı sunduğunu görüyoruz.

-Bakır: En popüler renkler arasında yer alan bakır, genellikle kadınların çekimser davranmasına sebep oluyor. Açık bir renk olduğu için koyu renklerden geçiş zor olmaktadır.

-Küllü kumral: Son yıllarda en fazla tercih edilen renklerden birisidir. Yalnız bu renk makyajsız olduğunuz zaman yüzünüzün solgun gözükmesine sebep olacaktır.

Renkli Saç Kullanımı

Saç boya modelleri arasında her ne kadar belirtmiş olduğumuz renkler çok fazla tercih ediliyor olsa da gençler arasında renkli saçların daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Kırmızı, mavi, yeşil, pembe, mor, turuncu gibi renkler tercih edilmesiyle dikkat çekici olmaktadır.

Özellikle bu renklerden yapılan ombrelerin kadınlar arasında son zamanlarda çok fazla kullanıldığını görüyoruz. Bu renklere sahip olan boyalar çok hızlı bir şekilde aktığı için kullanımının zor olduğunu da söyleyebiliriz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here