Bazı kadınlar saçları kısa olduğu ve uzun süre uzamadığı için çok üzülmektedir. Fakat bu noktada hiç üzülmenize gerek olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü çok güzel kısa saç modelleri yer almaktadır. Kısa dalgalı saç modelleri ise saç yapısı dalgalı olan kişiler tarafından tercih edilen saç modelleridir. Özellikle saçlarını şekillendirme evresinde problem yaşayan ve sürekli aynı saç modelini tercih eden kişiler bu modelleri seçerek daha iyi saç yapısına sahip olabilmektedir. Dalgalı saçlar sahip olan kişiler saçlarını kısa kestirdikleri takdirde hem doğal hem de salaş görünümü olan saçlara sahip olabilmektedir.

 

Dalgalı Saçlar İçin Kısa Kesim Modelleri

Kısa dalgalı saç modelleri arasında seçim yapmak sizin için biraz zor olabilir. Birçok kişi saçının çok fazla kabaracağını düşünmektedir. Bu evrede seçim yapabileceğiniz modellerden birisi ise; yandan perçemli katlı kısa saç modelleridir. Bu modelin en büyük avantajı ise dalgalı saçlarda salaş bir görünüm oluşturduğu için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmamasıdır. Aynı zamanda kaküllü saç modelleri de perçemde elde edilen havayı sunmayı başarmaktadır. Dalgalı saçlara sahip olan ve saçlarını kısa kestirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir diğer saç modeli ise; arkaları kısa önleri uzun olan saç modelidir. Bu model saçlarınızın modern durmasını da sağlayacağı gibi yüzünüze farklı bir görünüm oluşturtacaktır.

Kısa Dalgalı Saç

Modern Kısa Kesim Saçlar

Kısa dalgalı saç modelleri arasında modern bir görünüme sahip olan modelleri seçmek isteyen kişilerin tercih etmesi gereken model ise; lob saç kesimidir. Lob seç kesimi long bob kelimelerinin kısaltılmasından oluşmuştur. Bon saç modelinde saç çene hizasındayken lob saç modelinde saç omuzlardadır. Bu şekilde hem modern hem de klasik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tercih edebileceğini saç modelleri arasında katlı olarak kesilmiş olan modeller de yer almaktadır. Özellikle pixie saç modeli bu evrede çok iyi bir tercih edecektir. Son yıllarda ünlüler arasında çok popüler olan bu saç modelinde saçların yan tarafları kısa kesilirken üst bölümleri uzun bırakılır ve yoğun bir görünüm elde etmesi sağlanır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here