Kadınlar için saçları görünümünde büyük bir önem arz etmektedir. Saçlarını çok kısa kestiren veya saçları yıprandığı için kısa kestirmek zorunda olan kadınlar hızlı bir şekilde saçlarını uzatmak istemektedir. Saç uzatma maskeleri ise bu evrede kadınların en fazla tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. Saçlarınızı uzatma evresinde etkili olan bazı malzemeler şu şekildedir:

-Yumurta: Yumurtanın içeriğinde çok fazla protein olduğu için bu saçlarınızın uzamasına yardımcı olmaktadır.

-Sızma zeytinyağı: Nemlendirme özelliğine sahip olan zeytinyağı saçınızı yumuşatır ve kolay bir şekilde şekil almasına yardımcı olur.

-Hindistan cevizi yağı: En iyi nemlendiricilerden birisinin Hindistan cevizi yağı olduğunu söyleyebiliriz. Saçları derinlemesine yumuşatma özelliği vardır.

-Bal: Özellikle saçlarınızın mat ve kuru durmasından rahatsız oluyorsanız mutlaka maskenizde bala da yer vermeniz gerekir.

En iyi saç uzatma

Hızlı Saç Uzatmak İçin Yumurta Maskesi

Saç uzatma maskeleri arasında olmazsa olmazlardan birisinin yumurta olduğunu söyleyebiliriz. Saçlar yapı gereği proteinden oluşmaktadır. Bu yüzden dışarıdan protein takviyesi çok büyük önem arz eder. Yumurta maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı şu şekildedir:

Malzemeler: 1 ya da 2 yumurtadan alınan yumurta beyazı, 1 yemek kaşığı kadar bal, 1 yemek kaşığı kadar sızma zeytinyağı

Hazırlanışı: Malzemeleri bir kabın içerisinde iyi bir şekilde çırpın. Sonrasında ise elde etmiş olduğunuz bu karışımı saç derinize uygulamalısınız. Maskeyi saçınızda 15 – 20 dakika kadar bekletin. Saçlarınızı havlu ile sararsanız etkili sonuç alabilirsiniz. Sonrasında ise saçlarınızı doğal bir şampuan kullanarak yıkamalısınız.

Patates Maskesi İle Saç Uzatmak

Saç uzatmada en etkili olan malzemeler arasında sebzeler yer almaktadır. Patatesin içerisinde A, B ve C vitaminleri saçınızın daha parlak durmasına yardımcı olmaktadır.

Malzemeler: 1 yumurtanın sarısı, 3 tane patates, 1 yemek kaşığı kadar bal

Hazırlanışı: İlk olarak patatesleri rendeleyin ve sıkarak suyunun çıkmasını sağlayın. Bal ve yumurta sarısını da bu karışıma eklemelisiniz. İyi bir şekilde karıştırdığınız karışımı saç derinize derinlemesine masaj yaparak uygulamalısınız. Bu karışımı 1 saat kadar saçınızda tuttuktan sonra bitkisel bir şampuan kullanarak yıkamalısınız. Maskenin içerisinde yer alan bal ve yumurta sarısı çok iyi bir nemlendiricidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here