Saç bakımı son zamanlarda kadınlar kadar erkeklerinde ilgisini çeken konular arasında yer almaktadır. Erkekler saç bakımı konusunda kadınlara göre daha şanslıdırlar. Erkek saç bakımına özel ürünleri bayanlara göre hem daha ulaşımı kolay ve hem de daha hesaplı olabilmektedir.

Saç bakım uzmanları tarafından laboratuvar ortamlarında test edilmiş dermatolog uzmanlar tarafından dermatest onayına sahip birçok bitkisel bakım ürünleri, saç dökülmelerine karşılık bitkisel içerikli şampuanlar, saçların hızlı kuruması veya canlandırılması için kullanılan saç bakım kremleri, kepeklenme, kırılma, dökülme, yağlanma, gibi sorunlara karşın şampuanlar, vitamin içerikli bakım ürünleri bulunmaktadır.

Saç Bakımı için doğal olarak size önerebileceğimiz reçeteler şunlardır:

Sıcak yağ ile bakım yöntemi

Tahta kaşık ile 2 çorba kaşığı kadarınca zeytinyağını ısıtarak saçınıza masaj uygulama yöntemiyle yavaş yavaş saçınıza yedirdikten sonra temiz ve yumuşak bir havlu ile saçlarınızın her tarafını güzelce sarınız. Sıcak havlu soğuduktan itibaren bu işlemi 2-3 kez tekrarladıktan sonra saçlarınızı şampuanla yıkarsanız. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

sicak-yag-ile-sac-bakimi
Sıcak Yağ ile Saç Bakımı

Hint yağı ile saç bakımı

Çay fincanının yarısı kadar hint yağını ısıtarak saç diplerinize masaj yapmanız şeklinde yavaş yavaş yedirdikten sonra yine temiz ve yumuşak bir havlu ile sıcak havlu soğuyasıya kadar işlemi gerçekleştirdikten hemen sonra saç tipinize uygun bir şampuan ile saçınızı yıkarsanız özellikle ince telli, kırılgan ve cansız saç tiplerine gayet başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

hint-yagi-ile-sac-bakimi
Hint Yağı ile Saç Bakımı

Protein takviyesi ile saç bakımı

Size en uygun saç kürü olarak 2 adet yumurta, 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi, 1 çorba kaşığı kadar gliserin ilave ederek sağlamış olduğunuz karışımla saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra masaj haliyle saç diplerinize yedirdikten sonra saçlarınızı yıkamanız fayda sağlar.

protein-takviyesi-ile-sac-bakimi
Protein Takviyesi ile Saç Bakımı

Kakao yağı ile saç bakım tedavisi

Eğer erkek olarak koyu renkli saç modeline sahip iseniz boş bir tencere içerisine temiz kaynayan bir su ilave ediniz. Daha sonra bu kaynayan tencere içerisinde başka bir boş kap koyunuz ve bu kap içerisine yarım çay fincanı kadar Ayçiçek yağını , 1 çorba kaşığı kadar kakao yağını karıştırdıktan sonra elde etmiş olduğunuz bu saç kürünü masaj yöntemiyle saç diplerine uygulayarak yaklaşık yarım saat kadar süre sonunda şampuan ile saçlarınızı yıkayınız. Bu yöntem sayesinde koyu renkli saçlara uygun olarak gür ve parlak saçlara sahip olma imkanına sahip olabilirsiniz.

kakao-yagi-ile-sac-bakimi
Kakao yagi ile Saç Bakımı

İster erkek olun ister bayan olun saç sağlığı da en az vücut sağlığı kadar oldukça önem arz etmektedir. Saç bakımından önemli olan husus dışardan müdahale değil saç diplerinden tedavi edilmesidir. Vücudumuzun en az % 80’ini su oluşturmaktadır ve bir insanın yaşaması için gerekli olan ihtiyaçların en önemlisi sudur. Su saç sağlığı içinde oldukça önemlidir. Günde minimum 2-3 litre kadar su tüketmeniz sayesinde saç hücrelerinizin de yenilenmesine katkı sağlayacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here