Bugün dün ki makalemizin ikinci dizisi olarak dikkat çeken erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri ile alakalı bilgiler sunacağız. Dün, sitemizde siz değerli okuyucularımıza kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ile alakalı olarak bilgi sunmuştuk. Şimdi ise erkekler için bu konuyu daha ciddi anlamda inceleme yoluna gideceğiz.

Kadınların ve erkeklerin anatomisi ciddi anlamda farklıdır. Erkeklerde de saç dökülmesine dair daha net seçenekleri sizlere sunacağız.

erkek-sac-dokulmesi

Genetik Nedenler ile Saç Dökülmesi

Genellikle gördüğümüz seçeneklerden birisi olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Genetik nedenler, saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden birisidir. Anne ya da baba DNA’sından geçen kronik kellik, hemen kendisini göstermeyebilir ve zaman içerisinde dökülmeye sebep olabilir. Dolayısı ile buna önlem almak gerekir.

Dihidrotestosteron (DHT) Hormonu Nedeni ile Saç Dökülmesi

Dihidrotestosteron (DHT) hormonu, erkek vücudunun salgıladığı hormonlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. DHT, zaman içerisinde kıl köklerinde birçok farklı aktivite yapabilir. Sadece erkeklerde gördüğümüz bu durum, saç dökülmelerinin nedenlerinin önemli safhalarından birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Yaş Faktörü Nedeni ile Saç Dökülmesi

Yaş ilerledikçe erkeklerin genelinde saç dökülmesi meydana geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle bakımsız saçlar, yaş ilerledikçe çok kısa süre içerisinde kendisini bırakır ve direncini yitirir. Dolayısı ile ilerleyen yaşlarda özellikle Türk erkeklerinde saç dökülmesi en çok gördüğümüz seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Belli bir yaştan sonrası, erkeklerde saç dökülmesi için riskli süreç olarak nitelendirilir.

Erkeklerde-sac-bakimi-nasil-olmalidir

Yanlış Saç Bakımı Ürünleri Nedeni ile Saç Dökülmesi

Saç bakım ürünü kullanan metroseksüel erkekler olduğunu da biliyoruz. Erkekler için en ideal seçeneklerde birisi de kuşkusuz ki saç dökülmesidir. Yanlış saç bakım ürünlerinin saçlarınız üzerinde yaratabileceği olumsuz etkileri tahmin dahi etmeniz mümkün değil. Bu neden dolayısı ile ürün seçimlerinizde uzmanlardan yardım almak çok çok önemlidir.

Aşırı Yağlanmaya Bağlı Saç Dökülmesi

Saçlarınızın aşırı yağlanması sonucunda saç dökülmesi genellikle karşımıza çıkan sonuçlardan birisidir. Aşırı yağlanmayı engellemek için sitemiz içerisinde sunduğumuz seçenekleri enine boyuna analiz etmeniz gerektiğini asla unutmamalısınız. İşte bu noktada doğru bakım ürünü tercihi yapmak yine çok çok önemli bir imkan.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here