Ten renginiz saçınızın nasıl görüneceğini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Çoğu bayan bu konuyu görmezden gelerek saç rengi tercihinde bulunduğundan ortaya çıkan tondan memnun olamıyor. Oysa cilt rengi ile uyumlu saç rengi kişiyi çok daha güzel gösterebilir. Esmer bayanlar için saç rengi seçimi biraz daha zor.

Esmer ten rengi, açık tenlere oranla cilt kusurlarını gizlemede büyük bir kolaylık sağlar. Ancak söz konusu saç rengi seçimi olduğunda ne yazık ki açık tenli hanımlar kadar seçenekleri yoktur. Fakat esmerlere yakışan saç renkleri nelerdir konusunda biraz araştırma yapıldığında birçok alternatif ile karşılaşabilirsiniz. Sizin için bu konuda bazı seçenekleri derledik.

kumral-sac-rengi-tonlari
Kumral Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Kumral Saç Rengi Tonları

Kumral tonlar açık veya esmer tüm tenler için oldukça güzel bir alternatif. Esmer bayanlar tarafından da en çok tercih edilen tonlar arasında yer alıyor. Hollywood filmlerinde ya da defilelerde de bu renk tonuna sahip birçok esmer bayan görmeniz mümkün.

Esmer tenli bayanlar kumralın açık tonlarını tercih etmemelidirler.  Koyu ten renkleri ile açık tonlar çiğ bir duruş sergileyecektir. İsterseniz koyu tonların içine küllü tonlar attırabilirsiniz. Bu sayede hem uyum sağlayabilir hem de yüzünüzü ön plana çıkarabilir.

Koyu ten rengine sahip olanlar için kumralda deneyebilecekleri tonları şöyle sıralayabiliriz: küllü kumral saç rengi, altın kumral, karamel kumral, koyu kumral.

Karamel Saç Rengi Tonları
Karamel Saç Rengi Tonları

Karamel Saç Rengi

Esmer tenliler için en güzel alternatiflerden biri de karamel saç rengidir. Yumuşak bir renk olduğu için klasik ve feminen saç kesimleri ile uyumlu olacaktır. Saça parlaklık verdiği için de kuru saçlara sağlıklı görünüm sağlar. Sarı-bej ve altın kahvesi arasında bir renk olan karamel, başarılı uygulandığında çekiciliği arttıran bir renk tonudur.

Karamel saç rengini dağınık toplamış ya da dalgalı açık saçlar ile kullanmanız rengin ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Altın Kahve Saç Rengi Tonları
Altın Kahve Saç Rengi Tonları

Altın Kahve Saç Rengi

Saça ışıltı ve parlaklık katan bu sayede doğal bir görünüm oluşmasını sağlayan altın kahve saç rengi esmer bayanların en çok tercih ettiği renkler arasında yer alır. Düz ve dalgalı saçlarda altın kahve tonunu ombre ile uygulamanız saçınıza farklı bir hava katabilir.

Saçlarınızın tamamını altın kahve rengi ile boyayabileceğiniz gibi sadece saç aralarına bu tondan uygulama da yaptırabilirsiniz.

Açık Kızıl - Kahve Saç Renkleri
Açık Kızıl – Kahve Saç Renkleri

Açık kızıl-kahve saç rengi

Aslında esmerler için oldukça riskli bir renktir kızıl. Herkese yakışmaz. Ancak kahve ile bir arada kullanıldığında saçınıza ışıltı katar ve de özellikle ela ve kahverengi gözleri ön plana çıkarır. Kızıl-kahve saç renginin en büyük avantajlarından biri ise model derdinin olmamasıdır. Her türlü model ile uyum sağlayabilen bu renk ile daha çekici ve seksi bir görünüm kazanabilirsiniz.

Bu rengi tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktaların başında bakır kızılından uzak durmak gelir. Kızıl tonu açıldıkça görüntü çiğleşecek ve esmer tenli bayanlar için tercih edilmemesi gereken bir renk ortaya çıkacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here