Saçlar fiziksel görünümüz için oldukça önemli olan fiziksel görünüm de saçlarımız sorunsuzsa bu bizim ruhsal halimizi de etkilemektedir. Dökülen, kopan, cansız, bir türlü şekli veremediğimiz saçlarımız bize baya sorun yaşatmaktadır.

Saç boyları, maşa, düzleştiriciler, fönler baya saça zarar vermektedir evde doğal saç bakımına ne dersiniz hanımlar tüm saç sorunlarınız da kurtulabilirsiniz saçınızı istediğini şekli kolayca verebilirsiniz.

Önerileri uygulayalım.

Sert, yıpranmış, hemen kopan saç ve sorunlu saç derisi için zeytinyağı mükemmel sonuç vermekte, saçlarınızın uzunluğu ve kalınlığına göre zeytinyağı uygulayabilirsiniz, normal uzunlukta saçlar için iki yemek kaşığı zeytinyağı küçük bir kaseye alın ve ilk başta saçlarınızı tutamlara ayırın ve parmak uçlarınıza birkaç damla zeytinyağı alarak saç derinizden başlayıp saç uçlarınıza kadar devam edin tüm saça uyguladıktan sonra saçlarınızı toplayın yukarı da 2 saat kadar bekleyin sonra normal duşunuzu alın haftada bir defa 5 uygulaya kadar devam edin ve mükemmel sonucu göreceksiniz.

Evde Doğal Saç Bakımı
Evde Doğal Saç Bakımı

Bal ve Süt Karışımı

Cansız saçlar, kuru ve dökülen saçlar için iyi sonuçlar vermektedir. İki yemek kaşığı bal ve iki yemek kaşığı süt iyice bir kase de karışımı sağlayın ve saçlarınızı tutamlar ayırarak tüm saça uygulayın 2 saat kadar bekleyin ardın da şampuanla yıkayın.

Bu saçlarınızı besleyecek sorunları ortadan kaldıracak bir yöntemdir. Haftada bir defa ve 3 defa uygulayabilirsiniz saçlarınız çok yıpranmışsa 5 uygulamaya kadar devam edebilirsiniz.

Limon Suyu

Hem saç renginizi açar hem de saçtaki yıpranma ve kopmalara neden olan etkileri ortadan kaldırır önemli diğer bir faydası ise saç derisindeki yağlanma, kepek ve pullanmaya iyi geldiğidir.

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Elma Sirkesi

Oldukça işe yarayan elma sirkesi, deride oluşan yağı, kepeği ve pullanmayı alır saç derisinin nefes almasını sağlar ve sağlıklı saçların oluşmasını sağlar, saça parlaklık verir. 3 yemek kaşığı elma sirkesini saç derisi ve saçlarınız uygulayın 30 dakika kadar bekleyip duş alın. Haftada bir defa 3 uygulama yeterli olacaktır.

Saç Parlatıcı Saç Maskesi

4 su bardağı sıcak su ile 1 çay kaşığı balla karıştırınız.

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bu karışımı saç uçlarına uygulayınız. Saçlarınızı durulamadan kurumaya bırakın. Saçlarınız kuruduktan sonra parlak bir hal alacaktır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here