Saç boyası yapmak tarz değişikliği isteyenlerin başvurduğu radikal yöntemler arasında yer almaktadır. Ruhsal durumun yansıması olarak da nitelendirilen saç rengi büyük önem taşımaktadır.

Bununla ilgili kuaföre gitmek istemeyenler için evde saç boyası nasıl yapılır sorusu gündeme gelmekte ve önem kazanmaktadır.

Evde Kahverengi Saç Boyası Hazırlamak

Evde saç boyası nasıl yapılır sorusunun popüler cevaplarından biri kahverengi saç boyasının yapılışıdır.

Bunun için gerekli olan malzemeler 1 su bardağı ada çayı, bir miktar kına ve 1 su bardağı karanfildir.

evde-kahverengi-sac-boyasi-yapilisi
Evde Kahverengi Saç Boyası Yapılışı

Bu saç boyasının yapılışı için küçük boy tencereye su koyup kaynatın ve içine 1 bardak ada çayını boşaltın. Bu karışımı 30 dakika bekleterek demleyin ve sonrasında süzün. Aynı uygulamayı karanfil içinde yaparak süzün. Bu karışımları bir araya getirerek kınayı ilave edin. Sonrasında dikkatli bir şekilde uygulayın.

Evde Sarı Saç Boyası Hazırlamak

Organik saç boyası yapmak isteyenler için evde saç boyası nasıl yapılır sorusunun önemli bir cevabı da sarı saç yapımıdır.

evde-sari-sac-boyasi-yapilisi
Evde Sarı Saç Boyası Yapılışı

Bunun için açık renk saça sahipseniz 1 su bardağı kurutulmuş papatya ile 1 su bardağı su yeterli olacaktır. Küçük bir tencerede suyu kaynatarak papatyaları ekleyin ve 15 dakika demlenmesini bekleyerek süzün.

Hazırladığınız bu karışımı saçınıza her iki haftada bir uygulayarak kendiliğinden sarıya dönmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Siyah Saç Boyası Hazırlamak

Kendi imkanlarınızla evde saç boyası nasıl yapılır sorusunun önemli yanıtlarından biri siyah saç boyasıdır. Bunun için 1 fincan ada çayı ile 1 fincan siyah çay kullanılmalıdır.

Küçük bir tencerede kaynattığınız suya önce çayı sonra da ada çayını ekleyin. Bu karışımı 15 dakika demlendirin ve saçlarınıza uygulayın. 1 saat sonra durulayın.

evde-siyah-sac-boyasi-yapilisi
Evde Siyah Saç Boyası Yapılışı

Evde saç boyası nasıl yapılır sorusunda ihtiyacınız olan renkleri bu şekilde elde edebilirsiniz. Bu uygulamaları birden fazla kez yapmanız sonucun olumlu olmasını sağlayacaktır.

Evde saç boyası nasıl yapılır sorusunun yanıtı böyle basittir. Saçlarınıza zarar vermeden ve masraf etmeden saçlarınızı boyamanız ve yeni bir görünüme kavuşmanız bu işlemlerden sonra mümkün olmaktadır.


1 YORUM

  1. 2 yıldır evde kendim yapıyorum ve gayette faydasını gördüm. Doğal maddeler kullandığım için saçlarımdaki dökülme neredeyse bitti gibi bir şey. Ayrıca yakaladığım tona herkes hayran kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here