Saç bakımı belirli bir periyod dahilinde yapılması gerekir. Evde uygulanabilecek bakım kürlerinin yanı sıra uzman kontrolünde bakım yaptırmakta mümkündür. Doğal malzemeler ve evde kullandığınız ürünler ile kolay saç bakım malzemeleri hazırlayabilirsiniz. Doğanın bizlere sunduğu yağlar saçların ihtiyacı olan bakımı ve nemi sağlamaktadır.

sac-bakim-maskeleri

Zeytinyağı bu yağların başında geliyor. Saç bakım maskeleri arasında hindistancevizi yağı ve hayvan iliği karışımı çok faydalıdır. 3 kere uygulayacağınız kürün ilkini iki hafta ara ile sonuncusunu 3 hafta sonra yapmalısınız. Büyükbaş hayvan iliğini bir tavada eritin içerisine bir çay kaşığı Hindistancevizi yağı koyun ve karıştırın. Bu karışımı pamuk yardımı ile sağ diplerinize uygulayın. Kalan yağı ise saç uçlarınıza sürebilirsiniz.

Saç bakımı konusunda hayvan iliğinin verdiği mucize inanılmazdır. Bu kür ile saçlarınız canlanır ve dökülmesi azalır. Parlak ve canlı saçlara sahip olmak için bu kürü uygulayabilirsiniz. Dökülme sonrası azalan saçlarınızın yeniden gürleşmesini sağlayan bu saç bakım maskesi ile eski saçlarınıza adım adım yaklaşabilirsiniz.

kolay-sac-bakim-maskeleri

Saç maskesi tariflerini evde kolayca hazırlayarak tatil günlerinizde uygulayabilirsiniz. Bir diğer maske tarifi ise dövülmüş sarımsak, zeytinyağı ve yumurtanın akı ile yapılan karışımdır. Bu şekildeki doğal tarifler saç maskesi için idealdir. Saça gerekli bakımı doğal ürünleri kullanarak evinizde hazırlayabilirsiniz. Bakımlı ve canlı saçlar için saç maskeleri çok büyük önem arz etmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here