Saçlarınızı uzatmak için yalnızca kozmetik ürünleri değil aynı zamanda evde hazırlayabileceğiniz maskeleri kullanabilirsiniz. Bu maskeler saçlarınızı ayda 4-5 cm gibi büyük oranda uzatmaz. Ancak doğal bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saç uzatmada doğal maskeler nelerdir sorusuna pek çok cevap vermek mümkün. Her şeyden önce bu maskeleri saç kırıklarınızı önler, saç derisi sorunlarınızı giderir ve saçlarınıza hacim vererek şekil almasını kolaylaştırır.

Kullanacağınız malzemeleri hemen her aktarda saç uzatmada doğal maskeler nelerdir diye sorarak bulabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız bu karışımlar saç derisindeki kuruma, kaşıntı, yağlanma ve kepeklenme gibi problemleri ortadan kaldırarak saçlarınızın sağlıklı uzamasına katkı sağlar.

sac-uzatmada-dogal-maskeler
Saç Uzatmada Doğal Maskeler

Saç Uzatmak İçin Gerekli Malzemeler

Saçlarınızın bakımına katkı sağlayacak doğal malzemeleri saç uzatmada doğal maskeler nelerdir şeklinde araştırarak aktar ve marketlerden temin edebilirsiniz. Bu malzemelerin başında nemlendirici ve yumuşatıcı etkisinden dolayı zeytinyağı yer alıyor. Yoğun bir şekilde boya, maşa yaptıranlar için saçları onaran etkisi vardır. Düzenli zeytinyağı kullanımı saç kırığı oluşumunu önleyerek saçlarınızın daha uzun kalmasını sağlar.

Saç uzatmada doğal maskeler nelerdir denildiğinde akla ilk gelen malzemelerden birisi de yumurtadır. İçerdiği yoğun protein nedeniyle saç tellerinin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlar. Saçları besleyerek daha güçlü olmasına yardımcı olur. Saç uzatma kürlerinde sıkça rastladığımız bir diğer malzeme ise süt ve yoğurttur. Saç derisi sorunları, yağlanma gibi problemler için başvurulan malzeme ise limon ve sirke olmaktadır.

Muz Maskesi İle Saçlarınızı Onarın!

Saç uzatmada doğal maskeler nelerdir sorusundan önce saçların bakıma ihtiyacı vardır. Muz maskesi bu konuda mucizevi etkisiyle yardımınıza koşuyor. Bol miktarda potasyum içeren muz maskesi saç köklerini besleyerek yıpranmış saçlarınızı onarır.

muz-maskesi-ile-sac-uzatma
Muz Maskesi ile Saç Uzatma

Bunun için bir kapta iki tane muzu ezip püre haline getirin. İçerisine birer yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, zeyintağı ve bal koyarak karıştırın. Karışımı parmak uçlarınıza alarak masaj yaparak saçınıza yedirin. Yarım saat beklettikten sonra bir miktar şampuanla temizleyebilirsiniz.

Sizler için saç uzatmada doğal maskeler nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Bu yöntemler ile doğal bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here