Saç boyasında son dönemlerde doğal renklere yönelmek oldukça revaçtadır. Saçlarında köklü değişiklik yapmak istemeyen kişiler için önemli seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler içinde fındık kabuğu saç boyası rengi ön plana çıkmaktadır. Saç boyasında bu renk özellikle 2016 bahar dönemiyle çıkışa geçmiştir. Önümüzdeki yılda da sıklıkla karşımıza çıkacak bir renk olarak görünüyor.

Yumuşak Görüntü

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kişiler bunu radikal bir şekilde gerçekleştirmek istemezse yumuşak renk tonlarına yönelmektedir. Fındık kabuğu saç boyası ile yumuşak bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Son derece doğal bir görüntü sunan bu renk tonu ışıltılı ve sarıya yakın bir kumral rengi sunmaktadır.

findik-kabugu-rengi-sac-boyasi

Fındık kabuğu saç boyası birçok önemli saç boyası firması tarafından sunulmaktadır. Ev yapımı boyalarla bu rengi elde etmek son derece zordur. Bu nedenle firmaların sunduğu hazır boyalarla bu renk tonunu kullanma şansı elde edebilirsiniz.

Buğday Tenlilerin Tercihi

Saç boyası tercihinde cilt renginin çok büyük bir önemi vardır. Cilt renginin hesaba katılarak renk tercihi yapılması kararın doğru olmasını sağlamaktadır. Fındık kabuğu saç boyası için profesyonellerin açıklaması incelendiğinde buğday ten rengine sahip olanlara daha fazla yakıştığı gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bu rengin koyu tonları özellikle açık tenliler için önemli bir alternatif olmaktadır.

Fındık Kabuğu Rengi
Fındık Kabuğu Rengi

Tarz değişikliğinin ana unsurları arasında yer alan saç boyasında değişiklik düşünenler bu konuda uzman yardımı almalıdır. Saçınızın tarzıyla birlikte saç tellerinizin yapısı ve doğal saç renginiz saç boyası tercihinde önemli unsurlardır. Tüm bu etkenlere dikkat ederek daha başarılı bir tercihte bulunabilirsiniz. Fındık kabuğu saç boyası de bu tercihler arasında yer almaktadır.

Marka Tercihi 

Fındık kabuğu saç boyası konusunda marka tercihi son derece önemlidir. Çeşitli renk tonlarına sahip ürünleri sunan firmalar incelendiğinde L’Oreal firmasının sunduğu 7.3 numaralı ürünü rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Garnier firmasının 7.3 numaralı ürününü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra Schwarzkoph gibi firmaların da bu renk tonuna sahip ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra uzman yardımı alabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here