Bugün ki makalemizde sizlere FUE tekniği ile saç ekimi konusunda bilgiler sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İki ayrı saç ekimi tekniğinden en çok tercih edilen ve en popüler seçeneği olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz sizlere.

Bu yöntemin tüm avantajlarını daha yakından tanımak ve analiz etmek istiyorsanız web sitemizden konuya dair her türlü bilgileri enine boyuna inceleyebilirsiniz. Hemen konu üzerine eğilelim.

FUE Tekniği

FUE Tekniği Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi olarak dikkatleri çekmektedir. Lokal anestezi altında uygulanan ve özel olarak geliştirilmiş uca sahip mikro motorlar yardımı ile toplanan saçların saçsız bölgelere ekilmesi demektir. FUE ve FUT yöntemleri bu anlamda ciddi şekilde dikkat çekiyor.

FUE yönteminin en büyük farkı ise ekilecek saçların ense köklerinizden teker teker toplanmasıdır. FUT yönteminde işler biraz daha farklı. Bir bant yardımı ile saçlar toplanır ve köklerine ayrılır. Ancak FUE yönteminde toplama işlemi de ekim işlemi de teker teker gerçekleştirilmektedir.

FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Özellikleri

Çok pratik ve günümüz teknolojilerinin sunduğu en ideal saç ekim yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Birçok farklı özelliği olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu anlamda maddeler halinde özellikleri inceleyecek olursak;

  1. Herhangi bir doku alınmaksızın kök hücreler üzerinde birebir uygulanan yöntemler arasındadır.
  2. Saç alınan bölgede de ekilen bölgede de cerrahi kesikler kesinlikle olmaz. Ufak çaplı sıyrıklar meydana gelir ve kısa süre içerisinde iyileşir.
  3. Genetiğin en sağlıklı olduğu bölge olan ense kökünden alınır greftler. Aynı zamanda kaş, sakal ekimi için de kullanılabilir.
  4. Saçların ekim işleminden sonra en sağlıklı şekilde çıktığı tarih ise 3 – 6 aylık bir zaman dilimini kapsar.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilinmelidir ki kesinlikle profesyonel bir uygulama olarak dikkatleri çekmiştir. Asla ama asla bilmediğiniz yerlerde bu uygulamayı yaptırmamaya özen gösteriniz. Şimdi sizlere operasyonun kapsamı hakkında elimizden geldiğince net bilgiler sunmak istiyoruz. Hemen başlayacak olursak;

  1. Öncelikle greftlerin toplanacağı ve ekileceği bölgeye lokas anestezi uygulanır.
  2. Özel geliştirilmiş ince uçlu mikro motorlar sayesinde ense köklerinizden teker teker greftler toplanır.
  3. Toplanan greftler sonrasında hijyenik hale getirilir. Sonrasında ise saç ekilecek bölge steril hale getirilir.
  4. Steril hale getirilen bölgere ince uçlar ile birlikte greftler en dikkatli şekilde ekilerek saç ekimi işlemi sağlanır.
  5. Ekilen greftler, 3 – 6 aylık zaman dilimi içerisinde tam anlamı ile tutulur ve kendi saçlarınıza kavuşursunuz.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi Fiyatları

Bu noktada kesin bilgiler verebilmek çok da mümkün değildir. Bu neden dolayısı ile saç ekimi fiyatlarını doğrudan giderek estetik merkezlerinden almanızda ciddi şekilde fayda görmekteyiz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here