Kadınların hayatlarında değer verdiği en özel günlerden biri de düğündür. Bu önemli ve özel günde her gelinin hayalleri vardır.

Aylar öncesinden gelinlik, mekan, saç, ayakkabı ve makyaj gibi bir çok detay en ince ayrıntısına kadar kararlaştırılmaktadır. Tüm bu detayların birbiri ile uyumu sayesinde şık olunabilir.

Vintage Esintisi Saçlarda

#Doğru gelin saçının tercihi; gelinliğin tarzı, rengi, gelinin saç yapısı ve tipi, yüz tipi, duvak veya saç aksesuarına göre değişkenlik göstermektedir.

#2017 yılı trendleri arasında zarif, duru ve sade gelinlikler yer almaktadır. Çok kabarık olmayan bu gelinlikler, ince işçilik isteyen işlemeler ile süslenmiştir.

#Diğer yandan danteller ve vintage tarzının dokunuşunu gelinlikler üzerinde görmemek mümkün değildir. Bu konseptin uzantısı mekan dahil olmak üzere gelin saçına da yansımıştır.

Gelin Saçı Modelleri
Gelin Saçı Modelleri

Gelinlik Detaylarının Gelin Saçına Etkisi

Sırt detayı olan gelinliklerde bu detayı kapatmamak adına, saçları uzun olan gelinlerin saçlarını toplamaları tavsiye edilir. Topuz yaptırmak istemeyen gelinler, vintage tarzı etkilerinin görülebileceği salaş veya dağınık bir topuz yaptırabilir.

#Omuz ve kol detayı olan gelinlikler için ise örgü modelleri tercih edilebilir. Gelinliğin detayını kapatmamak adına bu örgü şekillendirilebilir. Gelinliğin detayları arasında çiçek, işleme var ise bu detaylara örgü arasında yer verilebilir ve harika bir bütünlük yaratılmış olur.

Gelin Saçı
Gelin Saçı

#Taçlı bir duvağı tercih eden gelinlerin duvak ağırlığına dikkat etmeleri gerekir. Saç yapısının seyrek olması ve duvağın uzun olduğu durumlarda gelinin saçı, saç derisi ve boynuna oldukça yük düşmektedir. Uzun saatler duvak ile dolaşacak olmak hususu mutlaka dikkate alınmalıdır.

#Oldukça sade ve vintage bir gelinlik tercih eden gelinler için saç bantları harika bir saç aksesuarıdır. Gelinliğinde herhangi bir ışıltıya yer vermeyen gelinler, zarif bir saç tokası kullanabilirler. İddialı bir saç isteyen gelinler ise modern at kuyruğu modelleri tercih edebilirler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here