Bugün ki makalemizde saçlarımız için en faydalı bileşenlerden birisi olan gliserin saça nasıl uygulanır sorusuna yanıt vereceğiz. Saçlara salt bir şekilde uygulanabilen bu mükemmel bakım ürünü, kısa sürede popüler hale geldi. Bizde elimizden geldiğince sizlere modern bilgiler sunma yoluna gidiyoruz.

Gliserin, saçlar için kısa sürede uzaması adına da mükemmel imkanlardan birisidir. Saça uygulanması safhasında dikkatli olunması da yine çok önemlidir. Hemen konu üzerine eğilim göstererek fikir sahibi olma yoluna gidelim.

Gliserin Saça Ne Şekilde Uygulanır?

En dikkatli şekilde kullanılması gereken bileşenlerden birisi olduğunu net şekilde söyleyebiliriz. Gliserin, kısa süre içerisinde ciddi anlamda fark yaratıyor. Uygulama safhaları ise aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak gliserin salt olarak uygulanmamalıdır. Bu neden dolayısı ile 1 ölçek su ile 1 ölçek gliserin karıştırılarak inceltilir.
  • Duş esnasında saçlarınızı şampuan uygulaması ile iyice temizleyin.
  • Temizleme işleminin ardından hazırlamış olduğunuz karışımı saç diplerinize nüfuz edecek şekilde iyice yedirin. Masaj yaparak yedirmeniz çok daha faydalı olacaktır.
  • Saçlarınızda bu karışı 5 dakika en ufak bir müdahale olmaksızın bekletmeyi ihmal etmeyin.
  • Sonrasında ise ılık su ile saçlarınızı iyice durulayın. Suyun çok sıcak olmamasına hassasiyet göstermenizi tavsiye ederiz.
  • Sonrasında ise duş sonrası saçları ve saç diplerini küçük hareketler ile birlikte yumuşak havlu ile kurulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here