Siyah ve beyazın ortasını tercih etmek isteyenler son zamanlarda en çok ses getiren renk tonlarından birisi olan griyi tercih ediyor. Değişik olmak farklı olmak isteyenlerin tercih ettiği renklerden birisi olan gümüş gri saç rengiyse son zamanlarda canlı bir hali olduğu için daha da çok tercih edilmekte.

Saç renkleri konusunda oldukça fazla sayıda renk tonunun olmasının yanında ben farklıyım diyenlerin tercih ettiği renklerden olan gümüş gri saç rengi elde etmekse biraz zahmetli ve profesyonel olmayı gerektiriyor.

Yeni Trend Gümüş Gri Saç Rengi

Saç renklerinde yeni trend gümüş gri saç rengi elde etmek konusunda kuaföre gitmeden saçlarını boyamak isteyenler ise piyasada bulunan saç boyası markalarının gümüş gri rengini tercih edebilirler. Ancak profesyonel olarak güzellik salonunda yaptırmış olduğunuz saç rengi kadar orijinal durmayabilir. Çünkü bu renk için bir dizi işlem uygulanmakta.

gumus-gri-sac-rengi-nasildir

Gümüş Gri Saç Rengi Nasıl Boyanır?

Peki, saç renklerinde yeni trend gümüş gri saç rengi nasıl boyanır? Sahip olduğunuz saçın rengi bu konuda önemli bir husustur. Koyu renk saçlara sahip olanların saçlarının beyaza yakın olana kadar açılması gerekmektedir.

Beyaza yakın saç rengini elde ettikten sonra platin sarıya dönen saçların daha da beyaz görünmesini sağlayan mor toner uygulaması yapılmaktadır. Bu işlemde yapıldıktan sonra artık hiç bir şekilde sarı tonunu içermeyen saçlara gri saç boyası uygulanır. Üzerine cila atılabilir ki bunu mutlaka yaptırın rengin daha uzun sure kalmasını sağlamakta. Ve son gümüş gri saçlarınızı güle güle kullanın.

Saç renginde gümüş gri saç rengini tercih etmek isteyenlerin cilt renkleri konusunda bilgi sahibi olması önemli bir husustur. gölge tonunu ayarlamak için önce cilt renginizi öğrenin.

gumus-gri-sac-rengi-trendi

Trendi yakalayıp derken saçlarınızın yıpranmasına da izin vermeyin. Ne de olsa yeni trend gümüş gri saç rengine kavuşmak için saçların rengi açılıyor bu da uygulanacak olan kimyasaldan ötürü yıpranmalara neden oluyor. Bu sebeple saçlarınıza güveniyorsanız yola çıkın derim.

İddialıyım diyen ve sağlıklı saçlarım var diyenlerin tercih ettiği gümüş gri saç rengini oldukça fazla görmeye başladık. Doğal görünüşüyle gümüşün verdiği canlılık ayrı hava katıyor insanın edasına. Kuşkusuz güzel ve hoş görünmek isteyen bayanlarda kuaförünün kapısını çalmaya başladı. Eskiden sarı saçlara sahip olmak isteyen bayanların artık bu tarz trend ve iddialı renkleri tercih etmesiyse her gün hızla artıyor. Ve en son ki saç renginde yeni trend gümüş gri saç rengidir. Baktığınızda oldukça iddialı olan bu saç rengini ilk başta uygulatmaksa biraz düşündürücüdür. Tenime uyar mı, bana yakışır mı, saçım yıpranır mı gibi sorular bu konunun karmaşıklaşmasında etkili oldu.

Evet, gümüş gri saç rengi elde edilişinde bu karmasının yaşanması normal çünkü renk için saçların sağlıklı ve güçlü olması önemli.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here