Erkeklerin ve kadınların oldukça önem verdikleri yerlerinden biri saçlarıdır. Dünyada çok farklı bulunan ve haliyle çok farklı saç tipleri olmaktadır. Bazısı düz, dalgalı, kıvırcık gibidir. Birçok saç şekli tiplerine göre saçlarınızın yapısı da farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak kuru ve mat, nemli ve yağlı, gür veya sık ya da ince telli olan saçlarınız olabilir. Her birisinin yıkanmasında kullanacağınız şampuanlardan kremlerine kadar bakımı da farklı uygulanmaktadır. Saç tiplerinize göre farklılık gösteren bakım ürünlerinin yanı sıra ortak noktaları da bulunabiliyor. Günde 1 cm saç uzatma en çok ilgi toplayan konu olarak bilinmektedir.  Zaman ile kırılıp dökülen saçlar ve uzama durumlarının durması durumunda saç bakımınız ve uzaması, parlak görünmesi gibi konular her iki kesimlerinde dikkatini üzerine çekmektedir.

Piyasada bir ayda çok fazla saç uzamasını garantileyen kimyasal ürünler bulunmaktadır. Bizler ise kimyasal maddelerin saçlara ne kadar zarar verdiğinin farkındayız. Günde 1 cm saç uzatma için sizlere tavsiyemiz saçlarınıza doğal yöntemler ile bakım yapmanızdır. Saçlarınızı doğal yöntemler uygulayarak beslenmesi ve uzaması konusunda yardım sağlayabilirsiniz. İnsanlar günde 1 cm saç uzatma konusunda oldukça araştırma yapmaktadır.

sac-ne-kadar-surede-uzar
Saç Ne Kadar Sürede Uzar?

Bir Saç Teli Ne Kadar Uzar ?

Genel olarak insanların saçları ayda ortalama 1.22 cm uzamaktadır ve saçlarınızın uzama miktarı tüm kafanızda aynı olmaktadır. Yaş, beslenme, saç bakımı, ilaç kullanımı, genel sağlık ve çevreniz yüzünden saçlarınızın uzaması sürecini uzatabilmektedir. Günde 1 cm saç uzatma konusu uçuk bir rakamdır.  Saçlarınızı uzatacağınızı söyleyen kozmetik ürünler bu koşullarda saçlarınıza hiçbir etkisi olmayacaktır. Saç diplerinize uygulayacağınız masaj ile saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

bir-sac-teli-ne-kadar-uzar
Bir Saç Teli Ne Kadar Uzar?

Günde 1 cm saç uzatma yapacağını iddia eden ürünler güvenilir değildir. Saçlarınızın uzaması üç aşamalıdır. İlk aşama anajendir. Bu aşama saçınız aktif bir şekilde uzadığı 2-6 yıl arasındadır. Saç kökleriniz hücreleriniz aktif bir şekilde çalışır ve derisi altındaki saça denk gelerek uzamasını sağlamaktadır. İkinci aşama ise katajen aşamasıdır. Bu aşamada uzamanın durduğu kanıtlanmıştır. Son aşama ise telojen aşamasıdır. Yeni saçlarınızın oluşumunu sağlamak için saçlarınızın yere düşerek öldüğü aşama olarak bilinmektedir. Günde 1 cm saç uzatma internet üzerinde oldukça araştırılan bir konudur. Fakat herhangi bir doğruluğu yoktur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here