Sabah erken uyandığınızda saç şekillendirmek için yeterli zamanınız yoksa yapacağınız birkaç uygulama ile saçlarınızı güzelleştirmek mümkün olacaktır.

Okula ya da işe erken gitmeniz gerekiyorsa ve yeterli zamanınız yoksa gece yapacağınız birkaç işlem yeterli olacaktır. Uyumadan önce yapılabilecek birkaç yöntem ile muhteşem saçlara kavuşmak için işte ihtiyacınız olan ipuçları:

Güzel Saçlarla Uyanmak İçin İpuçları
Güzel Saçlarla Uyanmak İçin İpuçları

Yatmadan Önce Saçları Örmek

Hem pratik hem de oldukça kolay bir yöntem olan örgü yapmakla başlayabilirsiniz.

Yatmadan hemen önce saçlarınıza örgü yaparsanız sabah hem dalgalı saçlarla uyanırsınız hem de saçlarınız elektriklenmez. Daha şık bir model olan dalgalı saç modeli ile güne başlamış olmak için saçlarınızı örmeden önce şekillendirici ürün kullanabilirsiniz.

Saçlarınız çok elektrikleniyorsa ördükten sonra ipek bir eşarp bağlamak suretiyle oldukça bakımlı görünen dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yatmadan Önce Saçları Örmek
Yatmadan Önce Saçları Örmek

Kuru Şampuan Kullanmak

Kuru şampuan kullanmak geceleri çok daha etkili sonuçlar çıkarabiliyor. Eve geç geldiniz ve duş almaya fırsatınız olmadan uyumak zorunda kaldınız. Sabah erken kalkıp yola çıkmanız gerekiyorsa ve bu sizde endişe yaratıyorsa; Gece kuru şampuan sıkarak uyandığınızda hem tertemiz hem de hacimli görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Kuru şampuan saça şekil vermenizi de kolaylaştıracaktır.

Kuru Şampuan Kulanmak
Kuru Şampuan Kulanmak

Kuru Şampuan Kullanımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlara sahip olan birçok insan sabah uyandığında saçlarının fazla kabarık ve birbirine girerek karışmasından şikâyetçidir. Bunun için de bir çözüm yolu var. Yatmadan hemen önce boynunuzdan alın kısmına doğru ipek bir eşarp bağlarsanız hem bukleler bozulmaz hem de saçlarınız elektriklenmez ve sabah uyandığınızda kabarma ve birbirine karışmamış olur.

Kıvırcık Saçlar
Kıvırcık Saçlar

Saç Bakım Ürünleri Kullanmak

Saç bakım ürünlerini yatmadan önce uyguladığınızda gece boyunca saçlarınız kendini onarır ve şekil vermek çok daha kolaylaşır.

Düzenli olarak saç bakımı yapıyorsanız bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri gece yatmadan önce uygulanıp sabaha kadar saçta bırakılması şeklinde uygulanan bakımın çok daha faydalı olacağıdır.

Saç Bakım Ürünleri
Saç Bakım Ürünleri

Hindistan Cevizi Yağı

Sabah uyandığınızda duş alıyorsanız geceden saçlarınıza Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Bir eşarp bağlayarak yastığınıza bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Gece süresince Hindistan cevizi yağı ile beslenen saçlarınız sabah durulandıktan sonra parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Dikkat edilmesi gereken Hindistan cevizi yağını saçlarınızdan çıkarırken ilk olarak su ile yıkamadan önce şampuan sürerseniz çok daha kolay bir şekilde arınmasını sağlamış olacaksınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here