Sarı saç renkleri doğal açık renkler arasında yer alır. Kadınlar tarafından sıklıkla tenlerine daha açık bir görünüm kazandırmak için kullanılır. Çünkü ışıltılı yapısı saçtaki açıklığı tene de yansıtmaktadır. Birçok bayanın rüyası olan sarı saç renkleri ile ilgidir.  Doğal sarışınsanız saçlarınızdan sıkılabilirsiniz, ancak saçını ilk defa sarıya boyatan bir kadın haklı bir heyecan içerisindedir.

Sarı Saç Renkleri
Sarı Saç Renkleri

Sarı saç renkleri bakımı zor olan saç renklerindendir. Sarı saç renklerini tercih edecek kadınların en fazla dikkat etmesi gereken şey ten rengi ile uyumlu bir sarı tonu yakalamaları olmalıdır.

Açık Sarı Saç Renkleri
Açık Sarı Saç Renkleri

Açık tenli kadınlar için açık tonlarda sarı tonları, koyu tenli kadınlar için koyu tonlarda sarı tonları tercih edilmelidir.

Sarı saç renkleri kullanımında en doğal olanı; diplerden koyu başlayarak uçlara doğru açık bir tona bürünen saç rengi kullanımıdır.

Sarı Saç Rengi Kimler İçin İdealdir?

Gerçek saç renginizin birkaç ton açığı saçınızın doğal görünümü açısından oldukça önemlidir. Siyah tonlarında bir saç rengine sahipseniz sarı tonları sizin için ideal değildir. Çünkü istediğiniz renk tonuna ulaşamazsınız. Saçlarınız çok koyu bir tonda ise koyu sarı tonlarını denemelisiniz.

Koyu Sarı Saç Renkleri

Ancak kumral bir tene sahipseniz ve saçlarınızın doğal rengi kahvenin açık tonları ise ideal bir şekilde sarı tonlarını saçınızda taşıyabilirsiniz. Çünkü aradaki ton farkı fazla olmadığından saçınız ve teniniz uyumlu bir şekilde sarı tonları ile bütünleşebilecektir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here