Gün geçtikçe kullanımı artan Hindistan cevizi yağı vücudumuzun her yerinde kullanılabilir özellikle de saçlar için mükemmel sonuç verir. İçerdiği bol miktarda antioksidan ve içerdiği E vitamini sayesinde cilt ve saç bakımında kullanılan Hindistan cevizi yağı, saçı güçlendirir. Kremsi formda olan yağ avucunuza aldığınızda eriyecektir. Doğal bir maske görevi gören bu yağı cildinize ve saçınıza tek başına sürebilirsiniz.

hindistan-cevizinin-saca-faydasi

Peki, saçınıza olan faydaları nelerdir? İçerisinde bulunan laurik asit saçı besleme, onarma ve kırıklar için koruyucu tabaka oluşturma etkisine sahiptir. Ayrıca nem sağlaması da kırıklara iyi gelmektedir. Saç derisini nemlendirip kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

sac-yaglari

Bu yağı saçlarınıza iki şekilde uygulayabilirsiniz. Saç diplerini beslemek ve daha hızlı uzamasını sağlamak için, 1-2 çorba kaşığı yağı saç diplerine masaj yaparak saç uçlarına doğru yağı yedirdikten sonra bone takarak yapabilirsiniz. En az 15 dakika beklemelisiniz. Çok kuru ve yıpranmış saçlar için bu süreyi uzatabilirsiniz hatta gece boyunca da kalabilir. Çok kalması saçınıza zarar vermez. Çünkü bu yağ kolay emilen ve hafif bir yağdır.  Ya da saç kırıklarınız için uygulayacaksanız elinize aldığınız Hindistan yağını hafifçe ovalayıp eridikten sonra saç boylarına ve uçlarına sürünüz. İki uygulamadan da sonra saçlarını yıkadığınızda saçlarınızın canlı göründüğünü, temizlendiğini, nemlendiğini görünce şaşıracaksınız. Daha parlak ve daha canlı saçlar için Hindistan cevizi yağı ideal bir maskedir.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here