Kadınların çok araştırdıkları konulardan birisi olarak dikkatleri çeken hızlı saç uzatan yağlar konusunda öneriler sunacağız. Daha önceki makalelerimizde incelerseniz eğer yine bu anlamda bazı saç bakım yağlarını incelemiştik. Saçlar için faydalı yağları saymakla bitiremeyiz. Dolayısı ile farklı seçenekler söz konusu da olabilmekteyiz.

Hızlı saç uzatmak, kadınlar için mükemmel ötesi seçeneklerden birisidir. Dolayısı ile tam da bu noktada doğru adımlar atmak ve doğru ürünleri değerlendirmek gerekiyor. Bazı yağlar, saç uzamasını çok ciddi anlamda tetikler. Dolayısı ile ciddi anlamda ön planda tutulması gereken başlıklar olduğuna inanıyoruz.

Hint Yağı

Saçlarınız için E vitamini desteği olarak dikkatleri çeker. E vitamini, saç uzamasının desteklenmesi açısından çok çok önemlidir. Saça faydalı vitamin ve mineraller açısından en zengin bakım yağlarından birisidir.

Salt hint yağı kullanarak haftada iki kere saçlarınıza masaj yaparak bakım yapmak idealdir. Dolayısı ile sorun yaşamazsınız.

hint-yagi

Zeytinyağı

Efsane ötesi seçeneklerden birisidir şüphesiz. Saç nemlendirici yağlar içerisinde en ideal seçeneklerden birisidir. Antioksidan etkisi de son derece fazla olan bir yağ türü olarak da ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Şampuan uygulaması öncesinde saçlarınıza haftada iki kez masaj yapmak yöntemi ile yedirebilir ve faydalarını görebilirsiniz.

zeytinyagi

Susam Yağı

Birçok kişi için isim biraz yabancı gelebilir ancak son derece ideal seçeneklerden birisidir. Saç derisinin hijyenik ve sağlıklı hale gelmesi açısından çok çok önemli bir bileşen olarak dikkatleri çekiyor.

E vitamini desteğidir ve aynı zamanda saç uzamasını çok ciddi anlamda destekler. Yine haftada bir iki kere uygulamak masaj yaparak yedirmek çok çok önemlidir.

susam-yagi

Argan Yağı

Saç için her anlamda birçok farklı faydayı sizlere sunan yağlardan birisidir. Argan yağı, dünya genelinde saç bakım uzmanları için meşhurdur. Saç derisinin kurumasını tamamen engeller ve saç derisini sterilize hale getirir.

Haftada bir kere dahi uygulamak ve saçlarınızda kısa bir süre bekletmek, saçlarınız için yeteri kadar iyi bir seçenektir. Saçlarınızda yarım saat kadar masajın ardından bekletin ve farkı kısa süre içerisinde gözlemleyin.

argan-yagi

Jojoba Yağı

Saç cildini tamamen nemlendiren, yaralar var ise yok olmasına neden olan iyileştirici bir yağ bakımı olarak dikkatleri çekiyor. Bu yağ, aynı zamanda düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman saç oluşumunu ciddi anlamda tetikliyor. Bununla birlikte farklılık yaratan bir diğer seçenek olarak da dikkatleri çekiyor da diyebiliriz.

jojoba-yagi

Hindistan Cevizi Yağı

Antibakteriyel saç bakım yağlarından birisi olarak dikkat çeker. Saç tellerinin çok daha kalınlaşması ve koparak dökülmelerin önüne geçilmesi açısından da yine çok çok ciddi anlamda önem arz eder. Dolayısı ile ön planda tutulması gereken bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

hindistan-cevizi-yagi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here