Saç uzatmak kadınlar için erkeklerden daha önemli bir konudur. Saçlarının uzaması konusunda aceleci olan kadınlar bunu hızlandırmak için çare aramaya başlıyor. Saçların hızlı bir şekilde uzaması herkes için önemliyken saç uzatma kürleri nelerdir diye baktığımızda pek çok yöntemle karşılaşıyoruz. Saç uzatmak zannedildiği kadar zor olmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey beslenmenize önem vermek ve doğru kürleri kullanmak.

Saç uzatma kürleri nelerdir sorusuna pek çok cevap bulmak mümkün. Genel olarak kadınların tercihi kozmetik ürünlerinden yana olsa da doğal kürlerin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılamaz. Bunun yanında kozmetik ürünlerin vücuda zararlı su götürmez bir gerçek.

Doğal Saç Uzatıcı Kür Tarifleri

Hızlı bir şekilde saçlarının uzamasını isteyenler sıralayacağımız kürleri evlerinde deneyebilirler. Farklı etkenlere bağlı olarak uzayan saç uzatma kürleri nelerdir sorusunun cevabı değişiyor. Saç tipiniz için doğru olan kürleri uygulayarak netice alabilirsiniz.

Doğal Saç Uzatıcı Kürler
Doğal Saç Uzatıcı Kürler

Hızlı saç uzatan doğal yöntemler arasında en bilineni marul kürüdür. Salatalarımıza eşlik eden keyifle tükettiğimiz marulu saçlarınızı uzatmak için kullanabilirsiniz. Bunun için 1 litre suda 1 tane doğranmış turp ve 4-5 yaprak marulu kaynatıp süzünüz.

Bu suyla saç diplerinize masaj yapın. Saçınızda tabaka teşkil etmeyen kürün kullanımı kolaydır. 1 saat bekledikten sonra şampuan kullanmadan saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Turpta bulunan sülfür ve C vitamini, marulda bulunan E vitamini saçlarınızın uzamasına katkı sağlayacaktır.

Saç uzatma kürleri nelerdir denildiğinde akla ilk gelen badem yağı olmaktadır. Saçın yanında kirpik ve kaşların uzamasına, gürleşmesine katkı sağlayan badem yağı, saçlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

sac-uzatma-kurleri-nelerdir
Saç Uzatma Kürleri Nelerdir?

Bir tatlı kaşığı badem yağını bir tane bemiks ampul ve bir tatlı kaşığı sarımsak yağı ile karıştırarak elde edeceğiniz maskeyi sinemaki suyunda açarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç uzatma kürleri nelerdir sorusunun en bilinen cevabı olan bu kür, ağır kokusundan dolayı rahatsız edicidir. 20 dakika bekletmeniz yeterli olup şampuanla yıkayabilirsiniz. Elma sirkesinin saç bakımına faydası bilinmektedir.

sac-uzatma-kurleri
Saç Uzatma Kürleri

Duştan önce saçlarınızı elma sirkesi döktüğünüz suyla yıkayıp bekleterek uygulayabilirsiniz. Saç uzatma kürleri nelerdir sorusuna sizler cevap verdik. Düzenli olarak bu kürlerden herhangi birini haftada bir kere yaparak sonuç almanız mümkün.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here