Görsellik her insan için son derece önemli bir konudur. Bu konuda saçların ayrı bir önemi bulunmaktadır. Saçların sağlıklı olması kişilerin psikolojik açıdan rahatlamalarına neden olmaktadır. Bu nedenle çeşitli yöntemlerle saçların daha sağlıklı bir şekilde uzaması amaçlanmaktadır. İbrahim Saraçoğlu saç uzatma yöntemleri konusu son dönemlerde revaçtadır.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Önemli Kürler

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, ülkemizin en ünlü mikrobiyoloji ve biyoteknoloji uzmanları arasında yer almaktadır. Bitkilerle ilgili önemli araştırmalar yapan ve hemen her konuda doğal çözüm yöntemleri sunan İbrahim Saraçoğlu saç uzatma yöntemleri ile de dikkat çekmektedir. Bu kürler şu şekilde sıralanmaktadır:

Keçiboynuzu Kürü: İbrahim Saraçoğlu saç uzatma yöntemleri arasında yer alan keçiboynuzu kürü için 7 adet orta boy keçiboynuzu ve yarım litre su gerekmektedir. Keçiboynuzları yıkandıktan sonra birkaç parça olacak şekilde kırılmalıdır. Yarım litre kaynayan suya bu keçiboynuzları atılarak 10 dakika kadar kaynatılmalıdır. Sonrasında süzgeçle suyu süzmelisiniz. Bu suyu günde 1 bardak olacak şekilde yemek aralarında tüketebilirsiniz.

Keçi Boynuzu Kürü
Keçi Boynuzu Kürü

Lavanta Kürü: Lavanta, son derece faydalı ve hoş kokulu bir bitkidir. İbrahim Saraçoğlu saç uzatma yöntemleri arasında yer alan lavanta kürü için 1 tatlı kaşığı taze lavanta ve 3 bardak kaynar su gerekmektedir. Kaynamakta olan suya lavanta ilave edilerek 8 dakika kadar kısık ateşte kaynatılmalıdır. Sonrasında süzülerek soğumaya bırakılmalıdır. Banyodan sonra saçlarınızı duruladıktan sonra bu karışım ile hafifçe masaj yaparak yıkamalısınız. Aynı kürü 1er gün arayla içerek de tüketebilirsiniz.

Lavanta Kürü
Lavanta Kürü

https://www.youtube.com/watch?v=umyTIk18KNU

Saçların Dökülmemesi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

İbrahim Saraçoğlu saç uzatma yöntemleri uygulanarak önemli sonuçlar elde edilebilir. Bundan önce saçlarınızı en uygun şampuanla temiz tutmanızda büyük fayda vardır. Bunun yanı sıra çok sıcak suyla yıkamamanız gereklidir. Bakım ürünlerini ihmal etmemeniz de son derece önemlidir. Stresli yapıdan uzaklaşmanız ve daha sağlıklı, düzenli bir şekilde beslenmeniz de önemlidir.

Siz de İbrahim Saraçoğlu saç uzatma yöntemleri ile saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için basit hazırlanabilen kürleri dilediğiniz zaman kullanarak olumlu sonuç alabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here