Gençler tarafından en çok tercih edilen ve genç görünümünden ödün vermek istemeyen kadınların da sıklıkla tercih ettiği saç renkleri arasında yer alır kumral saç rengi. Gençliğinden ödün vermek istemeyen kadınlar için ten uyumuna göre kumral saç renginin tonlarını derledik. Sarışın olmak istemeyen bayanların öncelikli tercihi kumral saç rengi tonları kullanmaktır. Doğal görünümlü kahverenginin açık ve daha doğal görünümlü halidir kumral saç rengi.

Kumral Saç Renginin Tonları

Koyu kumral saç rengi, başta esmer ve bronz tenli kadınlar olmak üzere göz hatlarını ön plana çıkartmak isteyen kadınlar için ideal bir tercih olacaktır.

Açık kumral saç rengi doğal sarışın görünümü kazanmak isteyen kadınların öncelikli tercihini oluşturuyor. Bu saç renginin kullanımını gölgelendirme metodu ile yaparak siz de açık kumral saç renginin size sunduğu doğal sarışınlığı yaşayabilirsiniz.

Kumral kahve tonları özellikle teninin ışıltısını ön plana çıkartmak isteyen bronz tenli kadınların tercihini oluşturmaktadır. Kumral kahve tonları ile ela gözlerinizi ve dudaklarınızdaki çilek parıltısını siz de dış dünyaya yansıtabilirsiniz.

Ombre kumral saç rengi bu senenin en önemli saç rengi tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle saç diplerini ombre kumral saç rengi ile belirginleştiren kadınların, diğer saç rengi geçişleri ile ten ve saç uyumu en ideal şekilde buluşturuyor.

kumral-sac-rengi-tonlari
Kumral Saç Rengi Tonları

Teninize ve gözlerinize farklı tonları ile uyumlu bir bütünlük kazandıran kumral saç renginin tonları ile siz de gündelik yaşantınızdaki ihtiyaç ve beklentileriniz doğrultusunda ideal saç rengini yakalayabilirsiniz. Saç renginizi tercih ederken en önemli kadınca kurallardan biri sizi yansıtan ve yüz hatlarınızı teninizin rengini ortaya çıkaran tonlar tercih etmek olacaktır. Böylelikle saçlarınıza hem canlılık hem doğallık kazandırmakla birlikte kendinizi daha özgüvenli hissedeceksiniz.

Çoğu kadının doğal saç rengi olan kahverenginin en açık tonu olarak adlandırılan kumral rengi, saçlarını sarıya yaklaştırmak isteyen ama sarı olmasını istemeyen kadınların genel olarak kullandığı saç renkleri arasında yer alıyor. Kumral renk tonu kullanmak isteyen bayanlar saçlarınıza canlılık kazandırmak istiyorsanız kumral saç renginize altın rengi ışıltılar verebilirsiniz. Kumral saç rengi olan bayanlara özellikle ombre trendi olan boyama tekniği ayrıca güzellik kattığını söylemek mümkün.

Doğallık kavramına kavuşmak istiyorsanız kumral renk tonu kullanmanız sizleri daha doğal bir görünüme sahip olduğunuzu göreceksiniz. Kumral saç renginin yaz aylarında özellikle bronz teniniz üzerinde daha çekici ve daha güzel göründüğünü fark edeceksiniz. Ve kendinizden daha emin olacaksınız ve daha güzel parlak saçlara sahip olmamanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

kullu-kumral-sac-rengi-1
Küllü Kumral Saç Rengi

Kumral saç renkleri hem açık bir tene sahip olanlar için hem de koyu bir tene sahip olan kadınlar için bu senenin trend renklerinden birisi haline geldi.

Kumral saç renkleri içerisinde çok farklı tonları barındırsa da doğal kumral rengi içerisinden hiçbir şekilde kızıl, turuncu ve kahve tonlarını barındırmayan bir renk olarak kabul görmüştür. Eğer hiçbir şekilde içerisinde kahve ya da kızıl bulunmayan bir kumral renge sahip olmak istiyorsanız önce saçınızı sarı tonları ile açmanız daha sonra kumral ile koyultmanız gerekecektir. Zaman ve efor gerektiren bu işlem sona erdiğinde emeğinize değdiğini göreceksiniz.

Küllü Kumral Saç Rengi

Kumral saç renkleri, açık kumral ve koyu kumral gibi farklı seçeneklere de sahiptir. Ancak bu tonlardan daha fazla ön planda olan tonları tercih etmeniz size modern bir görünüm kazandıracaktır. Kumral saç renkleri arasındaki bu modern tonlar arasında küllü kumral, kızıl kumral, bakır kumral gibi farklı tonlar mevcut.

Küllü kumral saç rengi daha mat bir saç tonuna sahip olmak isteyen kadınlar tarafından popüler olarak kullanılmaktadır. Çünkü içerisinde gri bir ton bulunan küllü kumral size mat bir saç tonu sunacaktır.

Kumral Saç Rengi

Kumral renk tonu birçok açıklık koyuluk olarak renge sahiptir. Doğal görünümden vazgeçmeyen kadınların birebir tercihi kumral saç renklerine canlılık katmak yüzünüze ışıltı gelsin istiyorsanız birkaç küçük değişiklik yaparak daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kumral saç rengi tonları kullanıyorsanız sayısız renk seçeneğine sahipsiniz ve açıktan koyuya koyudan açığa dönmesi kolay olan kumral saç rengi sizlere farklı stiller oluşturmakta. Mat ve parlak kumral tonları tercih etmek isteyen kişiler için mat görünüme sahip saçlarınız olsun istiyorsanız eğer küllü kumral saç rengini tercih etmeniz gerekecektir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here