İnce telli saçların en önemli sebebi genetik yatkınlıktır. Herhangi bir kozmetik ürün kullanarak saçınızın gür ve kalın olmasını beklemeyin ancak kırılgan ve ince yapıyı daha esnek , kırıksız ve parlak hale dönüştürmek için kozmetik ürünler kullanabilirsiniz.

Saçın ince telli olması onun sağlıksız olduğunu göstermese de yanlış şampuanlar , sık sık kullanılan açıcılar , fön , maşa saçları daha da zayıflatır ve kırılmasını kolaylaştırır. İnce telli saçların bakımı için hem içeriden desteklenmeli hem de dış etkenlerden korunmalıdır.

İnce Telli Saçlar Bakım
İnce Telli Saçlar Bakım2

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak saçlarınızı sık yıkamayın. Saçınızı her gün yıkamanız koruyucu tabakayı kazımanıza bu da saçlarınızın daha savunmasız daha hassas olmasına neden olacaktır. İki güne bir yıkamanız yeterlidir. Yumuşak içerikli zararlı kimyasal tuzlar içermeyen şampuanlar seçin. İnce telli saçların en büyük problemlerinden biride zor taranması ve hemen karışmasıdır. Bu da saçlarınızın daha fazla dökülmesine neden olmaktadır. Saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlamak için ince telli saçlara özel olan saç kremlerinden kullanmalısınız.

sac-bakimi-dikkat-edilmesi-gerekenler

Saçlarımı Nasıl Daha Canlı Gösterebilirim?

İnce telli saçları daha canlı göstermek için vitamin takviyesi de yapabilirsiniz ancak dozunu fazla kaçırmayın. Fındık, koyu yeşil sebzeler , yağsız yoğurt , süt , balık, mercimek, fasülye, yumurta ve tahılları dengeli bir şekilde tükettiğinizde saçlarınız içeriden de çok sağlıklı yapılanacaktır. Saç telinizin nemini koruması da çok önemlidir. Banyo sonrası saç nemliyken uygulanan serum ve argan yağı yumuşak , parlak ve dolaşıksız saçlara kavuşmanıza yardım eder. Saç bakımının en erken etkileri 4 ay içerisinde görüleceğinden bakımı sistemli bir şekilde devam ettirin ve daha canlı daha parlak daha sağlıklı saçlara ulaşın.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here