Bugün ki makalemizde kadınlar için büyük önem arz eden ince telli saçlar ve bakım sırları hakkında birkaç öneri sunacağız. Günümüzde özellikle ince telli saçların düz bir görünüm açısından kadınlara cazip geldiğini biliyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki ince telli saçlar, zaman içerisinde çok daha ciddi sıkıntıları beraberinde getirebilir.

Koparak dökülmeler artar, saç derisi hassasiyeti meydana gelir ve daha nicesi ortaya çıkar. İşte bu noktada siz değerli okuyucularımız için belli başlı önerilerimiz var. Bu önerileri daha yakından analiz etmeniz için sizler için madeler halinde bir inceleme yapacağız. Merak ettiklerinizi konumuz altından yorum alanlarını değerlendirerek sizlerde sorabilirsiniz.

ince-telli-saclar-icin-bakim-onerileri

İnce Telli Saçların Bakımı

İnce telli saçlar özen ister, bakım ister ve dikkat ister. Özellikle sıcak havalarda ya da saçlarınız için sürekli şekil verme durumlarında. Hassasiyet yüksek olacağından dolayı dikkat, azami seviyede olmalı. Tam da bu noktada merak ettiklerinize dair tüm detayları sizlere sunabilme amacı içerisindeyiz. Merak ettiğiniz detaylar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Sık sık saç yıkamak kesinlikle zararlıdır. İnce telli saçlarınız için dikkatli olmakta fayda var. Saç derisinin de zedelenmesine neden olur.
  • Hindistan cevizi yağı, saçlarınız için özellikle ince telli ise ne yazık ki sıkıntılıdır. Dolayısı ile kullanmamanızı tavsiye ederiz. Daha doğal ve sağlıklı ürünlere eğilim gösterin.
  • Alkol ve amonyak lauril sülfat veya sodyum lauril sülfat gibi ürünler içeren şampuan ya da bakım ürünlerinden kaçının. Aksi takdirde saçlarınız için doğru adımlar atacağınıza işleri daha da sıkıntılı hale getirirsiniz.
  • Fön uygulamalarınızda aşırı hassasiyet önemlidir. Saç diplerinize bilhassa aşırı ısı uygulamaması yapmaya dikkat ve özen gösteriniz. Bu sayede saçlarınız ile alakalı olarak tüm önlmei almış olacaksınız.
  • Oriel uygulaması, saç tellerinizin yanmasına kadar gidebilecek olumsuz sonuçları beraberinde getirebilir. Tam da bu noktada seçici olmak, dikkat etmek çok çok önemlidir.
  • Kuru şampuan modellerini tercih edin. Kuru şampuanlar, özellikle ince telli saçlar içn çok daha destekleyici ve modern seçeneklerden birisidir. Saçlarınızın hacim kazanması açısından ayrıca dikkat çekici bir seçenek olarak da adından söz ettirir.

Saç bakım uzmanları, özellikle saçları sürekli sıcak suya maruz bırakma konusunda son derece uyarıcı tutum içerisindeler. Saçların sıcak su nedeni ile güçsüzleştiğini biliyoruz. Bu neden dolayısı ile yakın bir zaman dilimi içerisinde merak edilenlere yönelik olarak daha kapsamlı seçenekleri de sizlere sunacağız.

Yorum alanlarımızdan sorularınızı hızlı bir şekilde bizlere iletebilirsiniz. Daha fazla merak ettikleriniz için derinlemesine bilgileri sizlere sunacağız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here